Udostępniono darmową aktualizację do gry Elite Dangerous: Horizons o nazwie The Commanders. Jedną z najciekawszych nowości jest możliwość pilotażu jednego statku z innymi graczami. Opcja ta pozwala na maksymalnie 3 użytkowników, w zależności od wielkości okrętu. Po utworzeniu wspólnej grupy, każdy z graczy otrzymuje konkretną rolę. Pilot będzie mógł sterować statkiem i używać systemu nawigacji.

Wojownik przejmie kontrolę nad uzbrojeniem statku, takim jak myśliwce. Strzelec natomiast będzie współpracował z wojownikiem.

Kolejną nowością jest system Holo-Me do tworzenia postaci. Użytkownicy otrzymują bogaty zestaw opcji do zmiany wyglądu swojego bohatera.

Osoby nie posiadające rozszerzenia Horizons nadal otrzymują sporo nowości. Dodano nową kamerę z wieloma widokami. Właściciele okrętów mogą je jeszcze bardziej dopasowywać pod siebie, nadając imiona i umieszczając plakietki na zewnątrz.

Pojawiły się także bazy na asteroidach, a także wielkie okręty. Tych drugich można używać do tymczasowego dokowania mniejszych statków.