fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyEK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB

EK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB

EK, znany producent układów chłodzenia wodnego zaprezentował nowy produkt – EK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB. Monoblok został stworzony z myślą o płycie głównej mini-ITX ASUS ROG Strix X570-I Gaming i należy do serii Quantum Line.

EK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB

Monoblok wykorzystuje najnowszą generację silnika chłodzącego — EK Velocity². Ma to zapewnić najlepsze możliwe chłodzenie procesora, bez konieczności redukowania przepływu cieczy dla innych komponentów. Blok wodny chłodzi bezpośrednio procesor Ryzen, sekcję zasilania VRM, a także sam chipset X570. Eliminuje to tym samym konieczność stosowania jakiegokolwiek wentylatora na płycie głównej.

Ciecz przepływa przez wszystkie krytyczne miejsca na płycie głównej, zapewniając entuzjastom świetne rozwiązanie dla podkręcania podzespołów. Jak każdy monoblok EK, K-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB zaprojektowany został z myślą o wykorzystaniu słabszych pomp wodnych lub tych z niskim profilem.

EK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB

Spód monobloku EK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB wykonano z niklowanej miedzi, natomiast górę z akrylu wysokiej jakości. Śruby montażowe są pokryte niklem i preinstalowane w całej konstrukcji, co ma zapewnić łatwy montaż.

Dodatkowo blok zawiera adresowalne diody D-RGB w ilości 19 sztuk. Podłącza się je bezpośrednio do płyty głównej przy użyciu 3-pinowego złącza o napięciu 5 V. Diody LED są kompatybilne z oprogramowaniem ASUS Aura Sync RGB, co powinno zapewnić konfigurację wielu świetnych efektów. Strzałka na złączu umożliwia poprawne wpięcie się w płytę główną.

Dostępność i ceny

Monoblok EK-Quantum Momentum² ROG Strix X570-I Gaming D-RGB produkowany jest na Słowenii w Europie. Aktualnie można go zamawiać w preorderze na stronie EK Webshop oraz u wyselekcjonowanych partnerów. Pierwsze wysyłki mają się rozpocząć w połowie lutego 2022 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać