Rozpoczynamy fazę play-off DreamHack Masters Spring 2020. Na początek Fnatic z Complexity

1
72
Fot. ESL - Jak Howard

Czas na powrót na DreamHack Masters Spring 2020 regionu europejskiego, w którym rozpoczynają się play-offy, w których będzie ciekawie. W dzisiejszych meczach zobaczymy m.in francuskie Team Vitality, a także szwedzkie Fnatic.

Zwycięzcy grup

Warto przypomnieć o tym, które drużyny były zwycięzcami w swoich grupach. W turnieju brało udział aż szesnaście zespołów, awans uzyskały trzy drużyny z każdej z grup:

Grupa A: G2 Esports
Grupa B: BIG Clan
Grupa C: FaZe Clan
Grupa D: Natus Vincere

Tak prezentuje się lista zwycięzców poszczególnych grup, natomiast awans z miejsc 2-3 uzyskały – lista pisana według kolejności awansu w grupach:

Grupa A: Astralis, Heroic
Grupa B: Complexity Gaming
Grupa C: Team Spirit, Fnatic
Grupa D: Team Vitality, Ninjas in Pyjamas

Dzisiaj do rywalizacji stanie Fnatic, którego przeciwnikiem będzie Complexity Gaming. Szwedzi obecnie nie mają tak stabilnej formy. W jednym meczu zagrają bardzo dobrze, prezentując swoje umiejętności, a są mecze w których to rywal ich dominuje i z łatwością wygrywa mecz. W meczu przeciwko Complexity są – teoretycznie – faworytem, ale już wielokrotnie pisaliśmy o tym, że drużyna która jest faworytem może przegrać w łatwy sposób ze swoim oponentem. 

Complexity pokazało m.in w siódmym tygodniu HomeSweetHome, że potrafi wygrywać mecze ze swoimi przeciwnikami, chociaż w drugiej strony w tym turnieju nie było akurat drużyn ze światowej czołówki. Kirstian „k0nfig” Wienecke i jego koledzy w wielkim finale pokonali angielski zespół Endpoint 2:1. 

W drugim meczu, duńskie MAD Lions zagra przeciwko rosyjsko-ukraińskiemu Team Spirit. Po tym co zaprezentowała formacja prowadzona przez Rasmusa „sjuusha” Becka w BLAST Premier Showdown 2020 to oni są zdecydowanymi faworytami w tej rywalizacji, chociaż nie wiadomo, jak do tego meczu przygotują się zawodnicy reprezentujący Team Spirit.

W ostatnim, dzisiejszym meczu, Dan „apEX” Madesclaire i jego drużyna – Team Vitality zagra przeciwko Heroic. Duńczycy grali ostatnio w HomeSweetHome Cup 6, w którym przegrali z Complexity 2:0, natomiast później podopieczni Nicolaia „HUNDENa” Petersena nie grali oficjalnych meczów.

14:00 – Fnatic vs. Complexity Gaming
17:50 – MAD Lions vs. Team Spirit
21:30 – Team Vitality vs. Heroic


Poprzedni artykułWedług Michała: Astralis to nie ten sam zespół, który znamy
Następny artykułHome Sweet Home Cup 8, kolejny turniej z polskimi zespołami.
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] W świecie e-sportu dzieje się teraz naprawdę wiele. Zapraszam do przeczytania ostatniego tekstu opisującego, inny oraz większy turniej, który właśnie się odbywa.  […]