Road to Rio – europejskie kwalifikacje do ESL One: Rio 2020

0
78
Fot. blog.counter-strike.net - ESL One: Road to Rio

Od jutra rozpoczynają się europejskie kwalifikacje do listopadowego Majora ESL One: Rio 2020, które odbędzie się w Brazylii. Szesnaście drużyn z Europy zostało podzielonych na dwie grupy, w każdej po osiem zespołów. Spójrzmy zatem na grupy.

Kwalifikacje ESL One: Rio 2020 – Road to Rio – region europejski

Grupa A Grupa B
Astralis c0ntact Gaming
Complexity Gaming Copenhagen Flames
Dignitas FaZe Clan
ENCE G2 Esports
Fnatic GODSENT
Heretics Movistar Riders
Ninjas In Pyjamas North
Team Vitality Mousesports

 

Czy można tutaj mówić o grupie „trudnej” i „łatwej”? Wydaje mi się, że nie. Światowa scena Counter-Strike: Global Offensive tak się zmieniła, a zarazem wyrównała że każdy z każdym może wygrać. Już w ESL Pro League Season 11 było widać, że zdecydowany faworyt w grupie, czy też w meczu musi uznać wyższość swojego rywala.

W obydwu grupach mamy ciekawe zestawienia, szczególnie że w dwóch, oddzielnych grupach znajdują się Mistrzostwie jedenastego sezonu ESL Pro League, a także Wicemistrz ESL Pro League Season 11. Jeśli mam mówić o faworytach to w grupie A: Fnatic, a w grupie B: mousesports. Dlaczego tak uważam? Chociażby po tym, co zaprezentowali w czasie ESL Pro League Season 11. Oczywiście, każdy turniej jest inny, na każdym wygrywa kto inny, ale wydaje się że jednak są to jedni z głównych faworytów do wyjścia z grup. 

Rywalizacja wśród drużyn będzie interesująca i ciekawa. Sam jestem ciekawy, czy FaZe Clan zagra lepiej, niż to było w drugiej fazie grupowej ESL Pro League Season 11, w której nie wygrali żadnego meczu. To samo tyczy się francuskiego składu G2 Esports, które w finale Intel Extreme Masters Katowice 2020 przegrało z ukraińskim Natus Vincere 3:0. 

Jednak całe kwalifikacje z pewnością będą dobre, bo w grupach są różne zespoły, które grają na różnych poziomach, a rywalizacja będzie dobra.

Zapraszamy również do tekstu na temat amerykańskich kwalifikacji do ESL One: Rio 2020


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments