Poznaliśmy wszystkich finalistów play-in. Przyszedł czas na group stage!

0
66
all the 2018 league of legends world championship teams
all the 2018 league of legends world championship teams

No i stało się! Po dwóch dniach zaciętych pojedynków poznaliśmy cztery drużyny, którym udało się wywalczyć awans do głównej fazy Worldsów. Poznaliśmy również ostateczne ułożenie ekip w group stage!

Pierwszym z przewidzianych w play-in knockouts spotkań był mecz Amerykańskiego Cloud 9 z reprezentantem regionu CIS Gambit Esports.

Spotkanie to było bardzo wyrównane, gdyż do rozstrzygnięcia potrzeba było pełnego Bo5. Obie formacje walczyły łeb w łeb wymieniając się punktami, lecz ostatnia mapa padła łupem dla C9 po zdobyciu Barona w 25 minucie oraz zniszczeniu Nexusa w 29.

Po wygranej Cloud 9 przyszedł czas na mecz Edward Gaming z DetonatioN FocusMe.

Reprezentanci Japonii stanęli przed trudnym zadaniem, gdyż mieli zmierzyć się z Chińskim EDG, które wymieniane jest jako jeden z faworytów tegorocznych Worldsów. 28, 22 oraz 31. Tyle minut potrzebowali reprezentanci Chin by zapewnić sobie awans do fazy grupowej gładko wygrywając 3:0.

Trzecim spotkaniem play-in knockouts, a zarazem pierwszym meczem dnia dzisiejszego było spotkanie z polskim akcentem.

G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego po wygranym tiebreakerze z Tureckim SuperMassive eSports z grupy B wyszło z pierwszego miejsca. Dzięki tej wygranej za przeciwnika wylosowali grupowego rywala wcześniej wspomnianego EDG, Infinity eSports. Mecz ten niefortunnie zaczął się dla Jankosa i spółki, gdyż pierwsza mapa padła łupem Infinity. Po ‘zejściu do szatni’ zmobilizowali się jednak na tyle by trzy kolejne mapy wylądowały na ich koncie zapewniając im awans.

Ostatnim przewidzianym spotkaniem był mecz G-Rex z SuperMassive.

Zawodnicy G-Rex zeszli ze straconą pierwszą mapą, która była jedyną jaką udało się zyskać zawodnikom SuperMassive eSports w całym spotkaniu. Grupowi rywale G2 nie mieli szans z reprezentantami LMS, którzy podobnie jak EDG wymieniani są w samych superlatywach.

Pora na group stage!

group stage worlds 2018

Razem z group stage przenosimy się do miasta Busan oraz do Busan Exhibition and Convention Center, w którym to między 10, a 17 października będą rozgrywane mecze w grupach. Następnie poznamy wszystkie 8 drużyn walczących o miano najlepszej drużyny 8-go sezonu. 

W grupach obowiązywać ponownie będzie Bo1 w formie Double Round Robin, a do ćwierćfinałów awansuje top 2 z każdej z grup.

Uwzględniając, że w grupie może być tylko jeden reprezentant danego regionu wystarczyło wylosować przynależność G2 Esports oraz EDG, by uniknąć nieprawidłowego losowania. Tym oto sposobem grupy wyglądają następująco:

Grupa A: Flash Wolves, Afreeca Freecs, Phong Vũ Buffalo, G2 Esports,

Grupa B: RNG, Gen.G, Team Vitality, Cloud 9,

Grupa C: kt Rolster, MAD Team, Team Liquid, Edward Gaming,

Grupa D: Fnatic, 100 Thieves, Invictus Gaming, G-Rex,

Link do drabinki group stage Worlds 2018: https://www.lolesports.com/en_US/worlds/world_championship_2018/schedule/groups/

Po więcej artykułów związanych z League of Legends oraz innymi tytułami E-Sportowymi zapraszamy na specjalną sekcję na naszej stronie internetowej: https://pcmod.pl/e-sport/


Poprzedni artykułCRYORIG sTR4 Upgrade Kit dla Ryzen Threadripper 2 generacji
Następny artykułIntel Core i9-9900K w całkowicie nowym opakowaniu w cenie 585 USD