Poznaliśmy rywali grupowych x-kom AGO w ESL Pro League Season 12!

1
57
Fot. ESL - Adam Łakomy

Po tym, jak zakończył się mecz o awans x-kom AGO do ESL Pro League Season 12, czekaliśmy tylko na to, aż organizatorzy najwyższej ligi Counter-Strike’a na świecie przedstawiają nam grupy, w których będą ze sobą rywalizować poszczególne zespoły. Nadchodzący sezon będzie rozgrywany całkowicie internetowo, jak w zasadzie każdy turniej.

Łatwo nie będzie

Podopieczni Mikołaja „Miniroxa” Michałkowa trafili do grupy A, która w teorii dla polskich zawodników jest łatwiejsza, niż grupa B. Przede wszystkim x-kom AGO stać na walkę i zwycięstwo, chociaż oponentami dla Damiana „Furlana” Kisłowskiego będzie m.in G2 Esports, Natus Vincere, czy chociażby BIG Clan, zespół który utrzymuje pierwszą pozycję w rankingu prowadzonym przez portal HLTV.org. Jednak trzeba powiedzieć, że ESL One: Cologne 2020 dla niemiecko-tureckiego zespołu nie wyszedł im dobrze, bo odpadli z rywalizacji jako pierwsi. Nie tylko te wymienione zespoły będą rywalami Biało-Czerwonych. Oprócz tych trzech zespołów wśród przeciwników, z którymi przyjdzie zmierzyć się Miłoszowi „mhL” Knasiakowi i jego kolegom jest również Heroic, OG oraz ENCE.

Teraz rodzi się następne pytanie, czy zatem x-kom AGO w jakimkolwiek meczu będzie faworytem? Patrząc na wszystkich przeciwników Polaków z grupy A, wydaje się że jednak nie. Gdybyśmy mieli już tak naprawdę faworyzować zawodników AGO, to może w meczu przeciwko ENCE, chociaż to też trudne do potwierdzenia w tym momencie. Zawsze powtarzam, że obecnie poziom Counter-Strike’a na świecie tak się zmienił, że trudno cokolwiek powiedzieć przed turniejem, czy ligą na temat dyspozycji danego zespołu.

Grupa A:

– x-kom AGO
– G2 Esports
– BIG Clan
– Natus Vincere
– Heroic
– ENCE
– OG
– GODSENT

Mocarna grupa B, niezwykle silna i zbudowana

Chyba nie da się inaczej nazwać grupy B, w której jak się spojrzy na nią powoduje coś w stylu „ale ta grupa jest silna”. W tej grupie nie ma słabych drużyn, jak zresztą w pierwszej również, ale bardziej chodzi o same nazwy zespołów.

Grupa B:

– Astralis
– FaZe Clan
– Team Vitality
– Complexity Gaming
– mousesports
– Fnatic
– Team Spirit
– Ninjas in Pyjamas

Patrząc na obie grupy x-kom AGO trafiło bardzo dobrze, bo z tymi zespołami mogą powalczyć. ESL Pro League Season 12 rozpocznie się już 1 września. x-kom AGO rozegra swój inauguracyjny mecz przeciwko BIG.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] się w ESL Pro League czego serdecznie im życzę. We wcześniejszym tekście pisaliśmy o grupie, w której zagra x-kom AGO. Zapraszamy również do tekstu na temat tego, jak x-kom AGO pokonało Sprout i awansowało do ESL […]