EU LCS 2018 Summer Split – za nami faza zasadnicza, przyszedł czas na play-offy.

0
99
w3
w3

Po dziewięciu tygodniach pełnych zaciętych pojedynków poznaliśmy ostateczny wygląd tabeli oraz wszystkie sześć drużyn, które dostały się do play-offów EU LCS 2018 Summer Split.

Niedzielne dogrywki mające na celu ostateczne ułożenie zespołów na miejscach 2-4 przyniosły wiele niespodzianek. Poznaliśmy wicemistrza letniego sezonu jakim zostało Team Vitality oraz ułożenie par ćwierćfinałowych. Zespół Jakuba “Jactrolla” Skurzyńskiego wraz z Fnatic dzięki bezpośredniemu awansowi do półfinałów ma więcej czasu na ułożenie planu na nadchodzące gry.

Ćwierćfinały rozpocznie mecz FC Schalke 04 oraz Splyce, który zaplanowano na dzisiaj na godzinę 17:00.

EU LCS 2018 Summer Split - za nami faza zasadnicza, przyszedł czas na play-offy. 1EU LCS 2018 Summer Split - za nami faza zasadnicza, przyszedł czas na play-offy. 2

Drużyna Oskara “Vandera” Bogdana przez cały split pokazywała się z bardzo dobrej strony, lecz czy to wystarczy? Na pewno nie mogą oni lekceważyć ekipy Andreia „Odoamne” Pascua. Splyce pomimo ostatniego miejsca premiowanego awansem do fazy pucharowej niejednokrotnie pokazało, że jest w stanie grać jak równy z równym. W fazie zasadniczej byli w stanie wygrywać z takimi formacjami jak Fnatic, Vitality czy Misfits.

 

W drugim ćwierćfinałowym spotkaniu, zaplanowanym na jutro na godzinę 16:00, naprzeciw siebie staną G2 Esports oraz Misfits Gaming.

EU LCS 2018 Summer Split - za nami faza zasadnicza, przyszedł czas na play-offy. 3EU LCS 2018 Summer Split - za nami faza zasadnicza, przyszedł czas na play-offy. 4Obie drużyny w ostatnim czasie nie zachwycały swoją formą. Ekipa Jankosa  przegrała w tie-break’u kolejno z Team Vitality oraz Schalke przez co fazę zasadniczą zakończyła dopiero na czwartej pozycji. Zaprzepaściła tym samym szansę (jako ostatnia z drużyn która miała taką możliwość) na zepchnięcie Fnatic z pozycji lidera letniego splitu. Misfits natomiast dotknął poważniejszy kryzys. Od momentu gdy osiągnęli niewiarygodny bilans 9-1 po piątym tygodniu rozgrywek, widać było, że coś nie działa tak jak powinno. Fazę zasadniczą zakończyli dopiero na piątym miejscu z bilansem 11-7. Jeśli zespół Sencuxa nie wykorzystał przerwy na poprawienie swojej gry to ich ponowny występ na Worldsach stoi pod znakiem zapytania.

Mecze półfinałowe z udziałem duetu Kikis & Jactroll oraz ekipy Rekklesa natomiast odbędą się równo tydzień później.

 

Link do pełnej drabinki play-offów EU LCS 2018 Summer Split: https://www.lolesports.com/en_US/eu-lcs/eu_2018_summer/standings/playoffs

Po więcej artykułów związanych z League of Legends, EU LCS oraz innymi tytułami E-Sportowymi zapraszamy na specjalną sekcję na naszej stronie internetowej: https://pcmod.pl/e-sport/


Poprzedni artykułTeam Kinguin wygrywa spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko TyLoo!
Następny artykułTop 5 akcji graczy Counter Strike. Zestawienie PCMOD.pl