Koniec kariery zawodnika Zz1tai. Liu Zhi-Hao odchodzi na emeryturę!

0
48
zzitai1
zzitai1

Wczoraj świat League of Legends obiegła informacja, której raczej nikt się nie spodziewał. W czasie ceremonii sześciolecia RNG (Royal Never Give UP), ich toplaner, Liu „Zz1tai” Zhi-Hao oficjalnie ogłosił, że odkłada myszkę i słuchawki do sejfu i kończy karierę profesjonalisty.

Jego profesjonalna kariera zaczęła się już w raz z pierwszymi turniejami lola. Na rodzimej scenie rywalizował od 2011 roku, lecz po jakimś czasie dopiero zaczął trenować w jakiejś bardziej rozpoznawalnej organizacji, którą była Invictus Gaming. Grał jako główny midlaner formacji, lecz oprócz dotarcia do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w 2012 roku, nie udało mu się osiągnąć znaczących sukcesów. Około lutego 2015 roku Zz1tai postanowił zmienić rolę i przetransferować się na górną alejkę. Jako toplaner 21-letni Chińczyk reprezentował barwy Invictus Gaming, Snake Esports, a także wymienione wyżej Royal Never Give Up.

Co ciekawsze drugi toplaner RNG, Yan „Letme” Jun-Ze około tydzień temu zawiesił karierę, więc jedynym toplanerem na najbliższy czas będzie Shek „AmazingJ” Wai Ho, który do niedawna reprezentował barwy Bilibili Gaming.


Poprzedni artykułSprout rozstaje się z Martinem “PERCY” Wesselem i Niels-Christianem “NaToSaphiX” Sillassenem.
Następny artykułZellsis może zastąpić Goldena w drużynie Cloud 9