Finały ESL Pro League Season 9 odbędą się we Francji

0
98
20180520 helena kristiansson epl dallas 04923 1
20180520 helena kristiansson epl dallas 04923 1

Finały ESL Pro League Season 9 odbędą się we francuskim mieście Montpellier. ESL, WESA oraz władzy Orsytanii będą ze sobą współpracować.

To już jest pewne, finały dziewiątego sezonu ESL Pro League odbędą się w Montpellier pod koniec czerwca, 21.06.2019-23.06.2019. Do Francji przyjedzie 16 najlepszych drużyn z całego świata: Europy, Ameryk, Azji oraz Pacyfiku. W puli nagród będzie 750.000$ w Sud de France Arena.

W czasie Occitane Esports odbędą się różnego rodzaju turnieje LAN dla 800 graczy i pojawi się 50 stoisk wystawców.

6 najlepszych zespołów, które okażą się najlepsze w grupach offline i będą w dniach 18-20.06.2019 przejdzie do następnej fazy play-off. Zespoły, które awansują do kolejnej fazy będą walczyć o zwycięstwo, a drużyna która wygra całość będzie w walce o wygraną w cyklu Intel Grand Slam, w której nagrodą jest 1.000.000$.

Z niecierpliwością czekaliśmy na przeniesienie finałów CS:GO Pro League w zupełnie nowe miejsce”, powiedział Ulrich Schulze, starszy wiceprezes ESL. „Francuska społeczność znana jest ze swojej pasji do esportu, a zwłaszcza CS:GO, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że niektórzy z najlepszych graczy pochodzą z Francji. Dzięki nowemu formatowi Pro League, obejmującemu mecze na żywo i system grupowy, otrzymujemy esport w najczystszej formie, uwielbianej przez społeczność”.

Wszyscy jesteśmy podekscytowani pozytywnym rozwojem CS:GO Pro League i z niecierpliwością oczekujemy nowego sezonu rozgrywanego zgodnie z przepisami WESA”, powiedział dr Pietro Fringuelli, komisarz WESA. „Zmieniony format turnieju i ekspansja na nowe lokalizacje wspiera naszą misję dalszego rozwoju i profesjonalizacji esportu”.  

Dla Francji jest to pierwsza tego typu impreza i w konsekwencji prawdziwa duma z tego, że region Oksytanii został wybrany na gospodarza finałów Pro League w czerwcu tego roku, podczas 2. edycji Occitanie Esports, wydarzenia współtworzonego przez ESL, Futurolan, Occitanie Events i wspieranego przez region Oksytanii” – powiedziała Carole Delga, przewodnicząca regionu Oksytanii. „Inauguracyjna edycja w 2018 roku przyciągnęła do Sud de France Arena 7000 uczestników, a nasz region po raz kolejny przygotowuje się do organizacji tego ważnego międzynarodowego turnieju i staje się ulubionym miejscem graczy z całego świata. W ten sposób Oksytania buduje swój status regionu innowacji i cyfryzacji, dzięki odnoszącej coraz większe sukcesy branży gier wideo.


Poprzedni artykułPalit GeForce GTX 1660 StormX OC – karta graficzna mini-ITX
Następny artykułMisja Esport – program Macieja “Sawika” Sawickiego
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.