Esportowcy zagrają dla wolnej Białorusi – w imię zasad fair-play! #GramyDlaBiałorusi

1
64
Fot. Fantasyexpo

Turnieje charytatywne w e-sporcie? To nie nowość. 15 września obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Demokracji”, a co za tym idzie? Kolejny turniej w Counter-Strike’a: Global Offensive. Piękne w e-sporcie jest to, że ktoś wychodzi z taką inicjatywą pomocy innym, którzy tego potrzebują.

21 września obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie” i w ten oto dzień najlepsze zespoły z Europy zagrają w turnieju CS:GO w akcji o nazwie #GamyDlaBiałorusi. Co to ma na celu? Przede wszystkim, solidarność z naszymi sąsiadami ze wschodu, aby wspólnie zagrać w takim turnieju i pokazać, że w taki sposób również można nieść pomoc w e-sporcie. 

W rozgrywkach weźmie udział osiem zespołów reprezentujących zasady zdrowej rywalizacji, w której wzajemny szacunek oraz zasady fair-play są nadrzędnymi wartościami. Podczas turnieju będzie prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji „Białoruski Dom”. która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Wszystkie informacje oraz przekierowanie do składki znajduje się pod adresem playforbelarus.eu

Transmisja #GramyDlaBiałorusi zostanie poprowadzona w różnych językach, aby widzowie którzy będą oglądać turniej, mogli wesprzeć prowadzoną składkę. Pula nagród wynosi 150.000 złotych: 50.000 złotych zostanie przekazane bezpośrednio na Fundację „Białoruski Dom”, natomiast o 100.000 złotych zagrają zaproszone drużyny, z czego cztery najlepsze zostaną wynagrodzone.

Informacje o zaproszonych drużynach będą podane w najbliższy czwartek, 17 września. We wsparciu inicjatywy wezmą udział znane osoby z e-sportu: Piotr „Izak” Skowyrski, Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, Damian „Nervarien” Ziaja, Paweł „Saju” Pawelczak, Michał „MICHU” Muller oraz Krzysztof „Krzychu” Golonka z kanału „Trenuj z Krzychem”.

Organizator: Fantasyexpo
Partnerzy: Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, Fundacja „Białoruski Dom”


Poprzedni artykułPoznaliśmy zespoły zaproszone do turnieju głównego DreamHack Open Fall 2020
Następny artykułASUS PN50 – minikomputer do salonu, domowej i biurowej pracy
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] szczegóły dotyczące turnieju #GramyDlaBiałorusi. 21 września obchodzony jest “Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie”. Osiem […]