ENCE Esports pokonuje Team Liquid w ćwierćfinale!

0
75
20180705 helena kristiansson esl one cologne 01195
20180705 helena kristiansson esl one cologne 01195

W drugim meczu ćwierćfinałowym podczas turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2019 Major zagrał zespół z Finlandii oraz Stanów Zjednoczonych. ENCE Esports zagra w półfinale.

Pierwszą mapą pomiędzy ENCE Esports oraz Team Liquid był Mirage. Drużyna z Finlandii zaczęła po stronie atakującej i od razu zdobyła dwie rundy, wychodząc szybko na prowadzenie. Jednak chwilę później to drużyna Niko „Nitr0” Cannella odpowiedziała aż czterema rundami, wygranymi z rzędu i to oni prowadzili, 4:2, ale ponownie o sobie dała znać drużyna Aleksi „Allu” Jalliego, która także wygrała cztery rundy i to oni wyszli na prowadzenie, 4:6. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla drużyny ENCE.

Drugą mapą było Inferno. Mecz na tej mapie lepiej rozpoczęła drużyna Team Liquid, która zaczęła po stronie atakującej i wygrała rundę pistoletową, ale szybko odpowiedział zespół ENCE i mieliśmy remis, 1:1. Już na samym początku meczu, fińska formacja grała zdecydowanie lepiej, wychodząc na zdecydowane prowadzenie, 4:1. Po chwili, sytuacja na mapie zmieniła się, bo to amerykańska formacja powracała do meczu, wygrywając trzy rundy z rzędu, 5:4. Pisząc, że sytuacja na mapie zmieniła się, miałem na myśli to, że Amerykanie poczuli się zdecydowanie pewniej i grali również lepiej, wychodząc na prowadzenie, 7:5.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Team Liquid.

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrał zespół z Finlandii, 10:6. Drugą połowę lepiej rozpoczęła drużyna ENCE, ale to Team Liquid ponownie pokazał się z lepszej strony prowadząc czterema rundami, 12:8. W pewnym momencie, drużyna Aleksiego „Aleksib” Virolainena zaczęła odrabiać rundy do swoich rywali, 15:12. Bardzo dobry powrót do meczu zespołu ENCE i mieliśmy wynik 15:15 oraz dogrywkę. Doskonały i świetny mecz fińskiej formacji, która powróciła do meczu.

W dogrywce, drużyna ENCE Esports zagrała lepiej i w rezultacie pokonała Team Liquid 19:16.

ENCE Esports vs. Team Liquid 16:11
ENCE Esports vs. Team Liquid 19:16


Poprzedni artykułNatus Vincere w półfinale Majora Intel Extreme Masters!
Następny artykułIntel Extreme Masters Katowice: Ćwierćfinałów ciąg dalszy.
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.