ECS Season 7: Astralis zagra z Ninjas in Pyjamas w finale!

0
45
20180519 helena kristiansson epl dallas 04256
20180519 helena kristiansson epl dallas 04256

Już dzisiaj finał europejskiego Esports Championship Series Season 7 pomiędzy duńskim zespołem Astralis oraz szwedzkim Ninjas in Pyjamas. Wcześniej dwa zespoły spotkały się ze sobą podczas ćwierćfinału Majora w Katowicach. Czy zatem tym razem, Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i jego koledzy zrewanżują się za Majora?

Astralis bez przegranej mapy

W ćwierćfinale ECS Season 7, podopieczni Danny’ego „Zonic” Sorensena pokonali francuski zespół Team LDLC 2:0, a w półfinale zmierzyli się z kazachskim Avangar, ale to nie była taka bez problemowa gra ze strony Lukasa „Gla1ve” Rossandera i jego zespołu. Drużyna z Kazachstanu walczyła do końca, co zresztą widać po samym wyniku: 16:14, 16:13. Co prawda Alexey „Qikert” Golubev i jego koledzy musieli uznać wyższość obecnie najlepszej drużyny na świecie – Astralis, ale również zagrali bardzo dobrze, zaprezentowali dobrą grę.

Bardzo dobra gra szwedzkiego zespołu

Z kolei, Ninjas in Pyjamas w meczu ćwierćfinałowym wygrali z rosyjskim zespołem Forze 2:0 – 16:9, 16:10. Szwedzi nie mieli większych problemów z pokonaniem przeciwników, co także widać po wyniku. Natomiast w półfinale, Patrik „F0rest” Linberg i jego drużyna po trzech mapach pokonała FaZe Clan, 2:0: 2:16, 19:17, 16:5.

Rewanż za Intel Extreme Masters Katowice 2019 Major

Jak już wcześniej napisałem, Astralis i Ninjas in Pyjamas zagrali mecz ćwierćfinałowy w Katowicach. Wtedy Duńczycy na pierwszej mapie – Mirage – pokonali Skandynanów 16:2, a na drugiej mieliśmy bardziej wyrównany pojedynek, ale w rezultacie to ponownie duńska formacja okazała się być tą lepszą, wygrywając 16:14.

Zapewne w dzisiejszym spotkaniu, podopieczni Faruka „Pita” Pity będą chcieli zrewanżować się za spotkanie ćwierćfinałowe w katowickim Spodku i pokonać Astralis.

Mecz odbędzie się 14.03.2019, o godz. 20:00 na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego: IzakOOO a skomentują go: Piotr „Izak” Skowyrski oraz Paweł „Saju” Pawelczak


Poprzedni artykułESEA MDL Season 30: Virtus.pro przegrywa z ENCE Esports
Następny artykułRekordowa liczba oglądalności Virtus.pro w meczu z FaZe Clan!
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.