East Games United 2019

Dzisiaj rozpoczęła się kolejna impreza gamingowa w Białymstoku – East Games United 2019. Potrwa ona do soboty wieczorem, a wstęp na nią jest całkowicie darmowy. Jako miejsce wybrano Galerię Aflacentrum przy ulicy Świętojańskiej 15. W tym roku zaplanowano takie rozgrywki, jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 19, Hearthstone, Mortal Kombat 11, Tekken 7 oraz Magic: The Gathering Arena.

Troszkę historii

Wydarzenie East Games United odbywa się już od przeszło 10 lat. Pierwsza impreza miała miejsce w 2008 roku. Organizatorzy przez te wszystkie lata rozdali nagrody o łącznej wartości 600 000 złotych! Na ostatniej edycji pojawiło się 6 000 osób, a we wszystkich turniejach głównych i kwalifikacyjnych wzięło udział prawie 1 200 zawodników.

East Games United

Zacięta e-sportowa rywalizacja

Główną atrakcją East Games United 2019 są turnieje e-sportowe. Podczas imprezy będzie można śledzić zmagania w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA19, Hearthstone, Magic: The Gathering Arena, Quake Champions oraz Mortal Kombat 11. Warto wspomnieć o turnieju Tekken 7, który jest częścią prestiżowego Tekken World Tour o randze DOJO. Zapisy do dwóch pierwszych gier zostały już zakończone, jednak do rywalizacji w pozostałe tytuły można się zgłosić na miejscu, przed samym startem zawodów. Dodatkowo, każdy uczestnik EGU 2019 może wziąć udział w miniturniejach 1-na-1 w CS:GO i LoL-a. Aktywności na scenie poprowadzi jedna z najpopularniejszych osobistości polskiej sceny e-sportowej – Maciej „Morgen” Żuchowski, a za ekscytujący komentarz kolejny już raz odpowiadać będą Łukasz „Prawus” Ganczewski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Fani e-sportowych zmagań mogą śledzić przebieg turniejów bezpośrednio w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku, która po raz kolejny jest gospodarzem imprezy, lub za pośrednictwem platformy Twitch.tv na kanale EGU.

 Ciekawe nagrody od partnerów

Gracze powalczą o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy, m.in. Lioncast, Pro-Gamer by Yumisu i SteelSeries. Z innych firm, które sponsorują wydarzenie znaleźć można LG, OPTIMUS, Miasto Białystok, Good Game Brewery i Games United eSports Pub.

Atrakcje dla każdego odwiedzającego

Organizatorzy przewidują duża liczbę atrakcji dla odwiedzających East Games United. Goście będą mogli skorzystać ze strefy Free2Play z komputerami marki OPTIMUS, konsolami, sprzętem retro i VR oraz stanowiskami do gier wyścigowych wyposażonych w kontrolery Thrustmaster. Będzie można wziąć udział w amatorskich turniejach 1-na-1, w których również będą do zgarnięcia atrakcyjne nagrody. Poza tym chętni zagrają w gry planszowe oraz odwiedzą strefę z grami bitewnymi.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments