DreamHack Masters Stockholm: Astralis pierwszym finalistą

0
42

W pierwszym meczu półfinałowym Astralis po dwóch mapach pokonało ekipę Ninjas in Pyjamas. Duńczycy są pierwszym zespołem, który zagra w finale.

Bardzo wyrównany mecz na mapie Mirage

Pierwszą mapą wybraną przez gospodarzy był Mirage. Początkowo wydawało się, że to drużyna Christophera “GeT_RiGhT” Alesunda szybko wyjdzie na wysokie prowadzenie, bo zaczęli od wysokiego prowadzenia 4:0. Cieszyć się mogli, ale do pewnego momentu, bo chwilę później Astralis powróciło do meczu i był remis, 4:4. Obie formacje walczyły na równym poziomie, przez co nie było jakiejś większej przewagi, chociaż pierwszą połowę zwycięsko zakończyła drużyna z Danii, 8:7.

W drugiej połowie, szwedzka formacja wygrała rundę pistoletową ale mecz był dalej bardzo wyrównany. Pod koniec mapy, zespół prowadzony przez Lucasa “Gla1ve” Rossandera wyszedł na prowadzenie i to Astralis wygrało wynikiem 16:14.

Zdecydowanie mapa dla Astralis

Drugą mapą w półfinale był Nuke, którego wybrali zawodnicy z Danii. To faktycznie była ich mapa, bo grali bardzo dobrze i widać to było w każdej akcji, a wynik po pierwszej połowie to 12:3 dla Astralis. W drugiej połowie, rundę pistoletową wygrał zespół Patrika “F0rest’a” Linberga i wydawało się, że może powrócą do tego spotkania, bo zaczęli wygrywać rundy. Przewaga duńskiej formacji była jednak zbyt duża by Szwedzi mogli powrócić do meczu. W rezultacie, Ninjas in Pyjamas w drugiej połowie wygrali tylko pięć rund, a to było za mało na zwycięstwo. Astralis pokonało Ninjas in Pyjamas wynikiem 16:7.

A już za chwilę drugi mecz półfinałowy. Na scenie głównej o finał powalczy duński zespół North oraz Mousesports.


Poprzedni artykułBenchmark 3DMark z technologią DirectX Raytracing już niedługo
Następny artykułiiyama ProLite XUB2493HS-B1 – ciekawy monitor do biura i gier
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.