DreamHack Masters Malmö – historia turniejów w Szwecji

1
50
Fot. Liquipedia / DreamHack Masters Malmö 2019

Już we wtorek rozpocznie się DreamHack Masters Malmo 2019, na którym ponownie zobaczymy najlepsze drużyny na świecie. Warto jednak spojrzeć na historię turnieju w szwedzkim mieście.

DreamHack Masters Malmo zadebiutował w 2016 roku. Najlepszym zespołem okazał się Ninjas In Pyjamas, jeszcze wtedy z Christopherem „GeT_RiGhT’em” Alesundem w swoim składzie, drugie miejsce zajęła formacja Oleksandra „S1mple’a” Kostylieva – Natus Vincere, a na trzecim było Team Envyus, w którym grał m.in. Kenny „KennyS” Schrub.

Virtus.pro w Szwecji

W szwedzkim mieście Malmo również grał zespół z Polski – Virtus.pro, który w swojej grupie D zajął 1 miejsce i awansował do ćwierćfinału, ale tam podopieczni Jakuba „Kubena” Gurczyńskiego musieli uznać wyższość swoich rywali ze Szwecji i zarazem jednego z dwóch gospodarzy turnieju, oprócz GODSENT – Ninjas In Pyjamas, przegrywając z drużyną Christphera „GeT_RiGhT’a” Alesunda 0:2.

Pierwsze derby dla Ninjas In Pyjamas

W półfinale był mecz pomiędzy Ninjas In Pyjamas oraz GODSENT, czyli derby zespołów ze Skandynawii. Lepszym okazał się ten pierwszy. GODSENT, w którym grał m.in. Markus „Pronax” Wallsten musiał uznać wyższość swoich rywali, przegrywając mecz 2:1.

Ninjas In Pyjamas najlepsze u siebie

Mecz finałowy pomiędzy Ninjas In Pyjamas oraz Natus Vincere był niezwykle wyrównany, ale to jednak szwedzka formacja pokonał ukraińską drużynę wynikiem 2:0. Co więcej, Ninjas In Pyjamas awansowało do play-off z drugiego miejsca w swojej grupie C.

DreamHack Masters Malmo w 2017 roku

W tym roku, drużyny ze Szwecji nie zaprezentowały się tak dobrze, jak w poprzednim. Ninjas In Pyjamas zajęło 4 miejsce, a drugim zespołem który reprezentował Szwecję było Fnatic, który zajął 12 miejsce. Turniej wygrali Francuzi reprezentujący G2 Esports, natomiast na drugim miejscu byli Duńczycy – North.

Ninjas In Pyjamas awansowało do fazy play-off, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Z kolei Fnatic zajęło w grupie trzecie miejsce.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] O samym turnieju w Szwecji, przeczytacie tutaj – zapraszamy. […]