Brazylijski Major w Rio de Janeiro!

0
35
Fot. Wikipedia

Jakiś czas temu pisałem na temat prawdopodobieństwa odbycia się Majora w Brazylii i tak też faktycznie będzie. ESL One zorganizuje największy turniej, a w zasadzie o najwyższej randze w Ameryce Południowej.

Major w Brazylii odbędzie się dopiero w maju, ale jednak brazylijscy kibice będą mieli taki turniej u siebie, w roli gospodarza. Jeśli chodzi natomiast o brazylijską scenę, to trudno jest napisać cokolwiek na temat zespołów reprezentujących Brazylię. Kiedyś takim zespołem był SK Gaming, natomiast teraz są – według mnie – dwie takie drużyny: MIBR oraz Furia. Jak wiadomo, MIBR czyli drużyna Gabriela „FalleNa” Toledo to podobny skład do tego, który występował w SK Gaming, chociaż z drugiej strony w MIBR nie gra już jedna z większych gwiazd tego zespołu – Marcelo „Coldzera” David, który obecnie gra w FaZe Clan.

Wróćmy teraz do Majora w Brazylii. Zazwyczaj Majory rozpoczynają się od Minorów, czyli lokalnych kwalifikacji drużyn do turnieju głównego. Minory rozpoczną się w kwietniu – 26.04.2020 a zakończą w maju – 3.05.2020. Wystąpią w nich 32 drużyny – 8 z każdego z regionów: Europa, Wspólnota Państw Niepodległych, Ameryka Północna, Ameryka Południowa i Azja.

Najpierw zespoły będą grać internetowo, dopiero później zagrają na LAN o awans do turnieju głównego. W rezultacie, awansują po dwie drużyny z każdego regionu, natomiast te z trzecich miejsc zagrają w turnieju play-in.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments