Arcane Wave czwartą, najlepszą drużyną w Europie po DreamHack Showdown Summer 2020

0
45
Fot. Arcane Wave
Zawodniczki Arcane Wave co prawda nie wygrały DreamHack’a Showdown Summer 2020, a także nie zajęły miejsca na podium, ale zajęły czwarte miejsce i to dla nas, jako dla polskich kibiców powinno być ważne. Julia „JuLKaa” Marek i jej koleżanki są czwartą drużyną w Europie na damskiej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Co więcej, turnieje z udziałem kobiet nie są rozgrywane często.

Kwalifikacje i wywiad

Po kwalifikacjach do turnieju głównego DreamHack Showdown Summer 2020, poprosiłem o wywiad z Paulą „POLIN” Wasiliewicz, która opowiedziała naszej redakcji o grze w kwalifikacjach . Rywalki polskich zawodniczek wcale nie były łatwe. Już w kwalifikacjach mieliśmy „derby” Polski przeciwko Invicta.Fe, ale w nich lepsze okazało się być Arcane Wave, które po trzech mapach pokonało swoje rywalki i tym samym awansowało na turniej główny DreamHack Showdown Summer 2020.

Przegrany mecz na inaugurację

Podopieczne Piotra „besburgera” Besera na inaugurację turnieju musiały uznać wyższość swoich rywalek z Rosji – Team DeftFox, który na mapie był zdecydowanie lepszy. Sam mecz nie należał do tych wyrównanych. To była jednostronna gra Rosjanek w składzie m.in z Ksenią „Ksu” Volkovą oraz Victorią „Victorią” Ukashovą, które grały w ESL Sprite Mistrzostwach Polski Kobiet 2019 w zespole Krisilarisy. 

Dominacja

Wracając jednak do tematu Arcane Wave. Polskie zawodniczki bardzo dobrze zagrały w meczu z hiszpańsko-portugalskim składem Giants Fe, które po dwóch wyrównanych i trzeciej decydującej, musiały uznać wyższość Pauli „POLIN” Wasilewicz i jej koleżanek. O ile dwie, pierwsze mapy zostały zakończone – w tym jedna, po dogrywce – tak już na trzeciej, dziewczyny z Polski wręcz zdominowały zespół Aidy „Aidy” Garcii. 

Po raz drugi z Team DeftFox

Po tym meczu wiadomo było, że w kolejnej rywalizacji będą podejmować zwycięzcę meczu pomiędzy SKADE fe oraz Team DeftFox. Rosjanki pokonały europejski mix i zaczęła się rywalizacja z Arcane Wave. Ten mecz również należał do tych z serii jednostronnych, bo na Overpassie Julia „JuLKaa” Marek i jej koleżanki przegrały 16:2, a na Mirage’u 16:4, więc wyniki są do siebie bardzo podobne.

Po DreamHack’u porozmawiałem z Julią „JuLKaa” Marek, która opowiedziała naszej redakcji o kwalifikacjach do turnieju, jak i o samym turnieju.


Poprzedni artykułJulia „JuLKaa” Marek: „Taka lekcja była nam potrzebna”
Następny artykułHONORIS zwycięża w drugim meczu grupowym Nine to Five 2.
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments