DOTA 2 The New Journey – nowa ogromna aktualizacja do gry

0

Valve udostępniło aktualizację The New Journey do gry DOTA 2. Według numeracji jest to już siódma większa aktualizacja, jak została wydana od czasu oficjalnej premiery. Pierwszą zauważalną nowością jest nowy interfejs użytkownika. Ma on umożliwić lepszą kontrolę bohatera na mapie, ale także ocenę całej sytuacji. Zmiana dotknęła także ekranu wczytywania, ekranu wyboru postaci oraz fazy planowania meczu.

W grze pojawił się także nowy bohater, nie powiązany w żaden sposób z oryginalną rozgrywką Defense of the Ancient – Monkey King. Posiada on sporo ciekawych umiejętności.

Dodano nowe drzewka talentów na następujących poziomach: 10, 15, 20 i 25. Rozwijać będzie można jedynie tylko jeden określony kierunek. Pojawił się plecak, do którego będzie można włożyć 3 dowolne przedmioty. Pozwoli to na szybkie podmienianie w dowolnym momencie.

Sporo zmian dotknęło samą mapę. Przeniesiono Roshana w górną część mapy w miejscu dawnej runy. Przerobiono całkowicie dżungle po obu stronach. Pojawiły się nowe lokacje dla run. Do tego obok Ukrytych sklepów dodano nowe typy budynków – Shrines.