Dominik Nowakowski – PGL Major Antwerp 2022 – wywiad

0
98
BLAST Premier: Spring Groups 2024
Fot. facebook.com/domekcs

Przed rozpoczynającym się największym na świecie turniejem w Counter-Strike: Global Offensive – PGL Major Antwerp 2022, który rozpoczyna się już w poniedziałek, 9 maja, porozmawiałem z komentatorem e-sportowym: Dominikiem “Domkiem” Nowakowskim.

Michał Urban: Dominik, przed nami najważniejszy turniej w CS:GO na świecie – PGL Major Antwerp 2022, do którego niedawno zakończyły się regionalne kwalifikacje. Na początek zapytam, jak Tobie komentowało się turnieje kwalifikacyjne?

Dominik “Domek” Nowakowski: Komentowało się bardzo dobrze, podczas każdego dnia towarzyszyły nam duże emocje. Dodatkowo kwalifikacje regionalne dały nam sporo spotkań, więc każdy na pewno coś znalazł dla siebie. Oczywiście dla mnie największym przeżyciem było komentowanie meczów Anonymo, szczególnie, że od wielu osób dostałem pozytywny feedback, a to potrafi mocno podbudować po krótkiej przerwie.

Czy podczas turniejów kwalifikacyjnych było coś, co Cię w jakiś sposób zaskoczyło wśród drużyn, które ze sobą rywalizowały?

Dominik “Domek” Nowakowski: Na pewno mocno zapadły mi w pamięć spotkania z Asia RMR a szczególnie drużyna IHC, która dostała się z pierwszej pozycji do Challengers Stage, a był to zespół niestawiany w roli faworyta. Dodatkowo Evil Geniuses, które ponownie rozczarowało swoich fanów pomimo obietnic poprawy gry.

Kto Twoim zdaniem jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa podczas PGL Major Antwerp 2022?

Dominik “Domek” Nowakowski: Mam w głowie kilka propozycji, ponieważ wskazać jednego zdecydowanego faworyta w takim turnieju po prostu się nie da. FaZe w ostatnim czasie wygląda wyśmienicie i wydaję się, że historia tej ekipy nie zakończy się tylko na IEM Katowice w 2022 roku. Dodatkowo, mamy Na’Vi, Heroic, G2 oraz ENCE, które, kto wie, może chce nas wszystkich zaskoczyć .

Warto tutaj dodać, że na PGL Major Antwerp 2022 zagra brazylijski zespół Imperial, w którym gra m.in. Gabriel „FalleN” Toledo.

Dominik “Domek” Nowakowski: Jak najbardziej, natomiast nie wolno nam zapomnieć, kogo mają na swojej drodze. Skład formacji Imperial ma 2 miesiące aktywności, oczywiście sami zawodnicy dosyć dobrze znają się z poprzednich drużyn, ale może to nie wystarczyć do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Jak ocenisz ogólny występ zespołów w kwalifikacjach?

Dominik “Domek” Nowakowski: Patrząc, jak dużo było spotkań w kwalifikacjach, ciężko to opisać w kilku słowach czy zdaniach. Na pewno było widać zaangażowanie wielu ekipy i determinację aby zrealizować swoje marzenie, w końcu to jest Major. Były oczywiście też spore rozczarowania takie jak Evil Geniuses, które ponownie zaprezentowało się słabo i nie było w stanie nas przekonać do swojej gry.

Czy myślisz, że nadchodzący turniej w jakiś sposób będzie się różnił od PGL Major Stockholm 2021?

Dominik “Domek” Nowakowski: Zdecydowanie, w końcu mieliśmy spore zmiany na scenie międzynarodowej i niektóre zespoły mocno podbudowały swój skład. Z mojej perspektywy również dostanie się BIG na główną scenę Majora jest elementem, który mocno już rzuca się w oczy a przecież wiemy, że jeszcze przed nami rywalizacja w Challengers Stage.

Niestety, na PGL Major Antwerp 2022 nie będzie polskiego zespołu Anonymo Esports. Jak ocenisz ich występ podczas kwalifikacji?

Dominik “Domek” Nowakowski: Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na początku, każdy liczył na jedno zwycięstwo, ale nie w starciu z G2. Po tym spotkaniu wiele się zmieniło jeżeli chodzi o nastawienie kibiców, dużo osób zaczęło wierzyć w coś co wydawało się niemożliwe – awans. Uważam, że gra całego zespołu mogła się bardzo podobać. Oczywiście kwestią sporną był występ Tudsona, a po występie szczególnie jego wpis na temat choroby. Natomiast nie zwracając na to uwagi mogliśmy zobaczyć polski zespół, który prezentował momentami światowy poziom.

Jak Twoim zdaniem zaprezentowało się ENCE, w składzie którego gra dwóch polskich zawodników: Olek „hades” Miśkiewicz oraz Paweł „dycha” Dycha?

Dominik “Domek” Nowakowski: Pamiętam początki ENCE z Hadesem oraz Dychą, gdzie mało osób wierzyło w dobrze prezentujący się zespół. Dzisiaj stawiamy wielokrotnie ich w roli faworyta – nie bez powodu, ich gra wygląda rewelacyjnie, tak też było podczas kwalifikacji Wielka szkoda, że nie udało się zakwalifikować do głównego etapu, ponieważ spalibyśmy spokojniej od 9 maja, ale jestem dobrej myśli co do ich kolejnych spotkań.

Jak według Ciebie zaprezentują się drużyny na PGL Major Antwerp 2022?

Dominik “Domek” Nowakowski: Zakładam, że jak najlepiej. W końcu jest to marzenie nie jednego gracza profesjonalnego jak też i początkującego. Wiele drużyn trenuje okrągły rok tylko po to, aby w tym momencie pokazać swoją najmocniejszą stronę na serwerze, dlatego te spotkania potrafią tak zachwycić.

Co myślisz na temat obecnej sceny światowego CS:GO?

Dominik “Domek” Nowakowski: Jest ona ciekawe, szalona, kto wie może najbardziej zakręcona od czasu złotej piątki. Niemniej jednak, cieszą ekipy takie jak ENCE czy FaZe, ponieważ obserwujemy ich progress na bieżąco. Dodatkowo pojawiają się powoli nowi zawodnicy, którzy urozmaicają nam spotkania i zaczynają budować swoją historię.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułtrace głównym trenerem Astralis!
Następny artykułPolska transmisja PGL Major Antwerp 2022!
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.