Destiny 2 – pokazano pierwszy raz rozgrywkę wszystkim zainteresowanym

0

Studio Bungie i wydawca Activision Publishing przedstawili wszystkim rozgrywkę w Destiny 2. Całe wydarzenie odbyło się w hangarze odrzutowców w Hawthrone, w Kaliforni. Transmisja ukazała rozmaitość elementów i podejmowanych w grze zadań. Następnie przedstawione zostały szczegóły społecznościowych i kooperacyjnych aspektów gry. Od 8 września gra dostępna będzie na komputery osobiste w serwisie gier online Blizzard Entertainment.

Podkreślono fakt, iż gra zapewni świeży start wszystkim graczom bez konieczności gry czy zapoznawania się z historią poprzedniczki. Fabuła Destiny 2 pozwoli wszystkim cieszyć się heroiczną, ukazaną z kinowym rozmachem podróżą, tak w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi. Ważnym elementem pokazu było ogłoszenie wspomnianej już funkcji „Gier z przewodnikiem”, która ułatwi każdemu graczowi dostęp do największych, a więc i najbardziej lukratywnych zadań, jakie gra ma do zaoferowania.

Funkcja to pozwala samotnym graczom na łatwe znalezienie partnerów, by wspólnie cieszyć się rozgrywką w Destiny 2 i zdobywać nagrody, takie jak broń czy zbroje. Osoby, które wzięły udział w pokazowej rozgrywce, otrzymały też możliwość przetestowania zupełnie nowego trybu rywalizacji wieloosobowej zwanego „Odliczaniem”. Prócz tego w trójosobowych zespołach zmierzyły się z zadaniami, jakie stawia przed śmiałkami nowa mapa zwana “Odwróconą Iglicą”.

Obejrzyj transmisję na żywo z kanału Bungie na stronie www.twitch.tv

W Destiny 2 upadł azyl ludzkości, jakim było ostatnie bezpieczne miasto na Ziemi, a jego ruiny okupuje nowy, potężny wróg wraz ze swą elitarną armią znaną jako Czerwony Legion. Każdy z graczy stworzy swą postać zwaną „Strażnikiem”.

Będzie to jeden z wybrańców chroniących ludzką rasę. Wcielając się w Strażników, w Destiny 2 gracze staną przed zadaniem opanowania nowych umiejętności, zdobycia potężnych broni, zjednoczenia sił strzegących miasta i wspólnego uderzenia w przeciwnika, by odzyskać stracony dom.