D-Link opracował Covr Wi-Fi oraz Covr PowerLine Wi-Fi

0

D-Link poinformował o opracowaniu dwóch nowych zestawów Wi-Fi – Covr Wi-Fi (DKT-883) oraz Covr PowerLine Wi-Fi (DHP-W732AV). Ich zadaniem jest pokrycie sygnałem sieci bezprzewodowej całego domu. Covr tworzy sieć o jednej nazwie (SSID), z funkcją automatycznego przełączania urządzeń na najsilniejszy sygnał. To zwalnia z konieczności ponownego logowania i umożliwia swobodne przemieszczanie się po domu.

Covr Wi-Fi (DKT-883) to router dużej wydajności. Posiada rozbudowane funkcje, szybkie przesyłanie danych i jest przystosowany do jednoczesnej obsługi wielu urządzeń. Dzięki niemu można przesyłać duże ilości danych – filmy w jakości 4K lub dane w grach online.

Covr Wi-Fi (DKT-883)

Zestaw Covr PowerLine Wi-Fi (DHP-W732AV) korzysta z technologii PowerLine. Poszerza zasięg sieci Wi-Fi o miejsca w domu, do których nie dociera sygnał Wi-Fi z routera. Trzy gigabitowe porty Ethernet znajdujące się w każdym adapterze, umożliwiają podłączenie komputerów, Smart TV oraz innych urządzeń bez konieczności instalacji dedykowanego kabla ethernetowego.

Zaawansowane funkcje Covr ułatwiają kompleksowe zarządzanie domową siecią bezprzewodową. Technologia Smart Steering równoważy obciążenie między pasmem 2.4 i 5GHz i wyznacza priorytety korzystania z przepustowości. Wraz ze wzrostem liczby podłączonych urządzeń są one automatycznie przełączane między pasmami, dzięki czemu każde z nich pracuje z optymalną wydajnością.

Covr PowerLine Wi-Fi (DHP-W732AV)

Zestaw DKT-883 Wi-Fi można rozbudować o wzmacniacz sygnału (DAP-1655), co zapewni pokrycie sygnałem w bardzo dużych domach. Natomiast Covr PowerLine Wi-Fi można rozszerzyć o dodatkowy wzmacniacz PowerLine DHP-W730AV.

Zestaw Covr Wi-Fi (DKT-883) i wzmacniacz Covr PowerLine Extender (DHP-W730AV) są prezentowane na tegorocznych targach CES odbywających się od 5 do 8 stycznia w Las Vegas. Szczegółowe informacje o produktach są dostępne na stronie dlink.com/covr. Urządzenia trafią na rynek:

  • Zestaw Covr Wi-Fi (DKT-883) – w drugim kwartale 2017 r.
  • Zestaw Covr PowerLine Wi-Fi (DHP-W732AV) – w drugim kwartale 2017 r.