COVID: The Outbreak to gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę globalnej organizacji zdrowia, która musi poradzić sobie z globalną pandemią. Naszym zadaniem jest wydawanie dekretów, zarządzanie zasobami, wprowadzanie projektów i stawianie budynków. Oprócz możliwości zarządzania kryzysowego, tytuł dostarczy nam informacji, jak zachować się w przypadku epidemii.

Informacje podane w grze COVID: The Outbreak bazują na danych publikowanych przez WHO oraz na informacjach podawanych przez ekspertów i konsultantów.

Cechy gry:

Zarządzanie pandemią – doradzanie światu co należy zrobić, aby przetrwać straszną chorobę; zarządzanie funduszami, personelem, medycyną i decydowanie o priorytetach badawczych.

Dekrety bezpieczeństwa – ogłaszanie stanów wyjątkowych i zamykanie granic.  Egzekwowanie obowiązkowego szczepienia, zamykanie również szkół i lotnisk.

Badanie nowych projektów – opracowywanie nowych sposobów walki z chorobą to rozsądna strategia. Należy pamiętać, aby zachować ostrożność, ponieważ wróg może mutować, przez co nowo nabyta umiejętność może być całkowicie bezużyteczna.

Nieprzewidywalne wydarzenia – sposób, w jaki poradzimy sobie z napływającymi fałszywymi wiadomościami, masowym gromadzeniem zapasów lub ludźmi ignorującymi nadciągające zagrożenie zdecyduje o losie całej ludzkości.

Budowanie istotnych budynków – budujemy szpitale, namioty ratunkowe, instytucje badawcze, punkty kontrolne, posterunki policji i wiele innych. Każdy postawiony budynek może stać się decydującym czynnikiem, który powstrzyma ostatecznie druzgocącą pandemię.

Games Beyond – dowiemy się, jak działa koronawirus, co możemy zrobić jeśli zostaniemy zainfekowani, i dlaczego wydawane są kwarantanny. Zrozumiemy, dlaczego pandemia jest zagrożeniem dla ludzkości.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments