Corsair SF450 i SF600 – nowe zasilacze formatu SFX

0

Firma Corsair wprowadziła do swojej oferty dwa nowe zasilacze komputerowe – SF450 i SF600. Są one przeznaczone dla małych komputerów i należą do kategorii SFX, czyli mieszczą się w obudowach mini-ITX i Small-form Factor. Nowe zasilacze posiadają odpowiednio moc 450 i 600 Watów, oraz certyfikat 80Plus Gold. Obie konstrukcje produkowane są w fabrykach firmy Great Wall. Warto tutaj zaznaczyć, że do tej pory na rynku nie było zbyt dużo producentów, oferujących konstrukcje SFX.

Dzięki wypuszczeniu na rynek przez Corsair modeli SF450 i SF600, powiększyła się oferta dla osób, składających swoje małe zestawy. Producent w nowych modelach zastosował japońskie kondensatory, a także tryb Zero-RPM, który aktywuje się przy z góry ustalonej temperaturze oraz poborze mocy poniżej 120 W i skutukuje tym, że wentylator w zasilaczu zatrzymuje się.

Dużym plusem nowych jednostek jest pełna modularność kabli, co przy małej przestrzeni w obudowie ma duże znaczenie. Użytkownik będzie mógł podłączyć tylko te przewody, które są wymagane. Do dyspozycji oddano złącza zasilania ATX i EPS, a także jeden kabel z czterema wtyczkami Molex, kabel z czterema wtyczkami SATA oraz dwa kable PEG w układzie 6+2. Całość jest chłodzona odpowiednio przez 92 milimetrowy wentylator.

Zasilacz Corsair SF450 wyceniony został na kwotę 90 dolarów, natomiast za model SF600 trzeba zapłacić 120 dolarów.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments