Cooler Master prezentuje MasterFan Pro dla wymagających użytkowników

0

Cooler Master zaprezentował nową serię wentylatorów dla wymagających użytkowników – MasterFan Pro. Są one przygotowane do pracy przy radiatorach. Użytkownik ma do wyboru trzy różne modele: Air Flow, którego celem jest możliwie najszybsze pozbycie się z obudowy wytworzonego ciepła; Air Balance do radzenia sobie z gęsto nagromadzonym powietrzem; Air Pressure, sprawdzający się w ciasnych przestrzeniach.

W MasterFan Pro zaimplementowano technologię stabilizowania wirnika z łopatkami. Zastosowane rozwiązanie ma zredukować dźwięk wibracji, a co za tym idzie – głośność urządzenia. Za absorpcję dźwięków wytwarzanych przez terkot łopatek odpowiadają z kolei gumowe mocowania.

Producent daje również możliwość wyboru pomiędzy trzema trybami działania. W ten sposób użytkownik może sam zdecydować, czy woli szybko pracujące urządzenie, czy jednak ceni sobie bardzo cichą pracę podzespołów.

Wentylatory posiadają również specjalne zabezpieczenia. W przypadku silnego wstrząsu silniczek wentylatora natychmiast się zatrzyma. W takiej sytuacji, gdyby w wyniku zderzenia wentylator odłączył się od radiatora, ryzyko uszkodzenia pozostałych podzespołów przez nadal obracające się łopatki spada praktycznie do zera.

Wentylatory MasterFan Pro Air Flow 120 mm, Air Pressure 120 mm i Air Balance 120 mm dostępne są w rozmiarach 120 mm i kosztują 78 zł. Wersje Air Flow 140 mm i Air Flow Pressure 140 mm są dostępna w cenie 87 zł.