Cooler Master dodał do swojej oferty obudowę COSMOS SE, która wyróżnia się unikalną konstrukcją. Posiada charakterystyczne delikatne łuki na krawędziach oraz solidne, aluminiowe uchwyty. Dużą zaletą obudowy są szerokie opcje wykorzystania różnego rodzaju systemów chłodzenia. Dla rozwiązań tradycyjnych mamy montowanie fabrycznie 4 wiatraki: dwa 120 mm z niebieskim LED na froncie (możliwość wyłączenia podświetlania za pomocą przycisku umieszczonego na przednim panelu), jeden 140 mm na górnym panelu oraz jeden 120 mm w tylnej części obudowy.

Aby wnętrze nie zbierało tyle kurzu, obudowa wykorzystuje rozbudowany system ukrywania kabli oraz wygodne w demontażu filtry przeciwkurzowe, które znajdują się na górnym, frontowym, dolny oraz bocznym panelu.

Obudowa COSMOS SE przystosowana jest do montażu 8 dysków HDD lub 18 SSD, w wyjmowanych klatkach. W obudowie zmieści się również karta graficzna o maksymalnej długości wynoszącej 395 mm oraz system chłodzenia CPU o wysokości do 175 mm. Dodatkowo istnieje możliwość instalacji aż trzech radiatorów jednocześnie (120, 280 i 360 mm).

Wymiary obudowy wynoszą 263.8 x 569.4 x 524.4 mm, a waga netto to 10.8 kg. Cooler Master COSMOS SE będzie dostępna w sprzedaży na początku października w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 666 złotych. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.