Cooler Master wprowadził do sprzedaży dwie nowe myszy gamingowe z serii CM Strom – Alcor i Mizar. Obie myszy są przeznaczone dla praworęcznych użytkowników i posiadają klasyczną konstrukcję, wyróżniającą się wysoką ergonomią oraz optymalnym rozmieszczeniem poszczególnych przycisków. Częstotliwość próbkowania obu konstrukcji wynosi 1000Hz/1 ms, ich wymiary to: 60.4 x 40.2 x 124.8 mm, a ich ciężar równa się 120 gramom.

Alcor

Alcor wyposażony jest w układ optyczny Avago 3090, pracujący z maksymalną rozdzielczością 4000 DPI. Do płynnego przełączania pomiędzy dostępnymi ustawieniami służą dedykowane przyciski. Ponadto mysz wykorzystuje wysokiej klasy przełączniki Omron, wyróżniające się wydłużoną żywotnością. W tylnej części obudowy Alcor znajduje się podświetlane diodą LED logo CM Storm, które za pomocą różnych kolorów informuje o aktualnym trybie pracy myszy.

Mizar

Model Mizar zbudowany jest na bazie sensora laserowego Avago 9800, który umożliwia pracę z maksymalną rozdzielczością 8200 DPI. Do zmiany rozdzielczości służą dwa przyciski znajdujące się nad rolką. Niewątpliwym plusem myszy, zapewniającym pewny uchwyt w trakcie dynamicznej rozgrywki, są gumowe wykończenia po obu stronach jej obudowy. Ponadto Mizar wyposażony jest w 128 KB wbudowanej pamięci (obsługa makr) oraz siedem w pełni programowalnych przycisków. Dedykowane oprogramowanie pozwala nam na zmienianie ustawień myszy, zapisywanie makr, czy wybór kolory podświetlenia logotypu.

Myszy CM Storm Alcor i CM Storm Mizar są dostępne w sprzedaży w sugerowanych cenach brutto wynoszących odpowiednio 149 i 189 złotych. Produkty objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.