Odpowiedzialna obecnie za popularną markę Command & Conquer firma Electronic Arts w specjalnym oświadczeniu potwierdziła prace nad wydaniem zremasterowanej wersji dwóch klasycznych odsłon tej serii: C&C Tiberian Dawn oraz C&C Red Alert wraz z dodatkami.

Z okazji zbliżającej się dwudziestej piątej rocznicy serii Command & Conquer firma Electronic Arts postanowiła przerwać złą passę, ogłaszając plany dotyczące wydania zremasterowanych wersji dwóch pierwszych odsłon gry.

Command & Conquer Tiberian Dawn
Command & Conquer Tiberian Dawn (1995)

W celu odnowienia mającej ponad dwadzieścia lat strategii, EA postanowiło zwrócić się do pierwotnych twórców C&C jeszcze z czasów istnienia Westwood Studios. Wśród nich znajdziemy takie osobistości jak Joe Bostic (współtwórca serii, główny programista), Steve Tall (główny programista), Mike Legg (udźwiękowienie) oraz, ku radości wszystkich fanów, Frank Klepacki (muzyka). Jedno z dzieł ostatniej z wymienionych osób można posłuchać poniżej.

Command & Conquer jest serią, która zapoczątkowała gatunek strategii czasu rzeczywistego. Tworzona pierwotnie przez niewielkie studio Westwood Studios marka zyskała rzeszę fanów, którzy aktywnie grają w różne jej odsłony po dziś dzień. Niestety po wykupieniu firmy wraz z prawami do tytułu przez Electronic Arts, cała seria stopniowo zaczęła wymierać, aż w końcu przy okazji wydania niezwykle słabo ocenionej czwartej części przeszła w całkowitą stagnację.

Command & Conquer Red Alert 3
Command & Conquer Red Alert 3 (2008)

Odświeżona wersja pierwszej części ma być swego rodzaju szansą na odzyskanie przez serię należytego miejsca w świecie dzisiejszego gamingu oraz podstawą do rozmów na temat dalszych odsłon C&C. Jak sami twórcy zaznaczają, prace nad Remasterem jeszcze się nie zaczęły. Daje to zarówno Electronic Arts jak i wieloletnim fanom serii okazję do otwartego dialogu w sprawie przyszłości marki. Osoby chcące zabrać głos na ten temat mogą to zrobić na łamach oficjalnego subreddita.

Command & Conquer 3 Gniew Kane'a
Command & Conquer 3 Gniew Kane’a (2008)

Cała seria Command & Conquer dostępna jest do kupienia już teraz na platformie Origin. Tradycjonalistom polecamy również nieoficjalny projekt OpenRA, który jest przeniesieniem pierwszych odsłon serii na otwarty silnik.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOea.com
Poprzedni artykułESEA MDL Season 29: Virtus.pro lepsze w półfinale od Team Kinguin
Następny artykułMSI GeForce RTX 2070 Aero ITX – ciekawy model mini-ITX

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj