Chłodzenie Wraith dostępne dla FX-6350 i FX-8350

0

AMD rozpoczęło dołączanie chłodzenia Wraith do kolejnych procesorów ze swojej oferty: 8-rdzeniowego FX-8350 oraz 6-rdzeniowego FX-6350. Firma zaprojektowała specjalnie wyróżniające się pudełka, które mają być łatwo odróżniane od starszego typu.

AMD - nowe chłodzenia

Procesor AMD FX-6350 jest w Polsce bardzo popularnym modelem i często wybieranym do zestawów ze średniej półki cenowej. W różnych testach z układami GeForce potrafi często dorównać lub prześcignąć czterordzeniowego Core i5. Model FX-8350 wybierają natomiast entuzjaści podkręcania oraz osoby potrzebujące największej wydajności. Dołożenie nowego coolera Wraith pozwoli wielu osobom na ewentualne zaoszczędzenie pieniędzy, bez potrzeby kupowania nowego chłodzenia.

Dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości ważną informacją będzie również to, że firmy odpowiedzialne za Vive, czyli HTC i Valve rekomendują procesory AMD FX-8350 i wyższe do obsługi swojego zestawu VR. Przy czym pomimo tego w opracowanym przez Valve teście SteamVR zarówno FX-8350 jak i FX-6350 uzyskują najwyższy możliwy wynik oczywiście w połączeniu z odpowiednią kartą graficzną. Niezależne testy wskazują ponadto, że nawet 6-rdzeniowy FX-6350 działający w parze z kartą graficzną Radeon R9 390 lub inną o zbliżonej wydajności zapewnia odpowiednią wydajność także dla Oculus Rift. W rzeczywistości nawet procesory AMD Athlon X4 jak i serii A10 przechodzą pomyślnie test SteamVR.

Szkoda tylko, że do tej pory nie są dostępne żadne płyty główne mini-ITX dla tych procesorów.