CoolerMaster logo

W czasie trwania targów CES 2020 firma Cooler Master zaprezentowała nowe systemy chłodzenia. Mowa tutaj o wentylatorach oraz chłodzeniach procesorów.

MasterAir G200P

Zacznijmy od  zaprezentowanego chłodzenia powietrznego – MasterAir G200P. Nowość ma zaledwie 39.4 mm wysokości, dzięki czemu idealnie nada się do małych komputerów, gdzie ilość miejsca ma duże znaczenie.

Radiator jest silnie użebrowany, co ma pozwolić na szybsze oddawanie ciepła. W środku mieszczą się dwie miedziane rurki cieplne, które zbiegają się w podstawce. Do nawiewu powietrza wykorzystano 92-milimetrowy wentylator PWM o mocy 35.5 CFM i obrotach 800-2600 RPM.

Cooler Master MasterAir G200P

Pełne wymiary chłodzenia MasterAir G200P wynoszą 95 x 92 x 39.4 mm. W komplecie znajduje się również kontroler do zmiany kolorów oświetlenia RGB na wentylatorze.

Cooler Master MasterAir G200P

Cooler Master MasterFan MF120 Halo

Firma zaprezentowała także nowy wentylator – Cooler Master MasterFan MF120 Halo. Ma on bardziej uniwersalne przeznaczenie, a jego wymiary wynoszą 120 x 120 x 25 mm. Jedną z ciekawszych technologii jest redukcja hałasu. Odpowiada za to m.in. specjalnie zaprojektowany zestaw wyprofilowanych łopatek wentylatora. Pozwala to na zachowanie tak cenionej przez użytkowników ciszy.

Drugą ważną cechą jest adresowalne podświetlenie RGB LED. Wystarczy go podłączyć do złączy na płycie głównej i z poziomu aplikacji znanych producentów płyt głównych, sterować oświetleniem.

Przepływ powietrza wynosi 47.2 CFM. W przypadku prędkości obrotów mamy zakres od 650 do 1800 RPM. Przewidywany czas pracy ma wynosić 160 000 godzin.

Cooler Master SickleFlow 120 (Version 2)

Na CES 2020 zaprezentowano również wentylator Cooler Master SickleFlow 120 (Version 2). Zastosowano w nim łopatki Air Balance, które razem z cichym łożyskiem sprawiają, że wentylatory te mają generować jeszcze mniej hałasu niż ich pierwotna wersja.

Producent umieścił w nich podświetlenie trzy rodzaje podświetlenia: LED (niebieski lub czerwony), RGB oraz programowalny ARGB. Warto nadmienić, że producent planuje wypuścić wersję bez podświetlenia.

Przewidywany czas pracy wentylatora Cooler Master SickleFlow 120 (Version 2) ma wynosić do 50 000 godzin.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments