CES 2020 – marka XPG prezentuje sporo nowości na targach

0

Na tegorocznych targach CES 2020 w Las Vegas marka XPG zaprezentowała zupełnie nową serię produktów dla graczy. Na początek zacznijmy od minikomputera XPG GAIA. Jest to kompaktowa jednostka, z obudową o pojemności 5 litrów. Komputer powstał we współpracy z firmą Intel. Można w nim zamontować karty graficzne o długości do 80 mm oraz zastosować aż 500 Watowy zasilacz (możliwe, że SFX lub SFX-L) z certyfikatem 80 PLUS Platinum.

Kolejną nowością jest 27-calowy monitor XPG PHOTON. Wyposażono go w ekran IPS oraz technologię Vivid Color Eye-Safe Display firmy PixelDisplay Inc. Polega ona na redukcji zmęczenia oczu, podczas nocnych sesji, eliminując szkodliwe niebieskie światło. Co ciekawie, nie ma to wpływu na odwzorowanie kolorów.

Na stoisku XPG można było zobaczyć również trzy nowe prototypy nośników: SAGE, INDIGO i PEARL. Dyski wykorzystują najnowszy standard PCI Express 4.0, co pozwala na osiąganie prędkosci odczytu do 7000 MB/s i zapisu do 6000 MB/s.

Podczas CES 2020 zaprezentowano także dyski SSD – ADATA SU630 4 TB i XPG SX8100 4 TB. Prócz tego producent pokazał zewnętrzne pamięci masowe – SE900G i SE770G. Potrafią one osiągnąć prędkość zapisu do 2000 MB/s.

Nie zabrało także nowych modułów DRAM – XPG DARKMOON oraz XPG SYDYRU, o taktowaniu do 4800 MHz i pojemności do 32 GB.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments