Blender Benchmark to całkowicie nowa platforma do kolekcjonowania i wyświetlania wyników wydajności sprzętu. Jego głównym celem jest testowanie wydajności oprogramowania Blender 3D podczas rozwoju. Aczkolwiek jak twierdzą twórcy, jest to dobry sposób do zbierania informacji o stosowanych platformach sprzętowych. Benchmark ma służyć wszystkim członkom społeczności i pomóc w dalszym rozwoju.

Blender Benchmark składa się z dwóch części. Pierwsza to pakiet do pobrania, który uruchamiana Blendera oraz renderuje kilka produkcyjnych plików. Druga część to portal OpenData, który zbiera wszystkie wyniki.

Cały projekt jest obecnie w fazie beta testów. Użytkownicy są proszeni o pobieranie i uruchamianie na jak największej liczbie platform sprzętowych. Ma to pomóc w szybszym naprawianiu znalezionych błędów oraz zbieraniu wymaganych informacji.

Warto także założyć swoje konto na mydata.blender.org, co pozwoli przeglądać dotychczasowe wyniki testów. Użytkownicy mogą dodatkowo anonimizować część własnych danych.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments