Electronic Arts udostępniło wszystkim posiadaczom przepustki Premium w grze Star Wars: Battlefront trzeci dodatek o nazwie Bespin. Jak każdy miłośnik świata Gwiezdnych Wojen wie, jest to gazowa planeta, znajdująca się na Zewnętrznych rubieżach w sektorze Anoat w układzie Bespin. W jej atmosferze unosi się miasto Cloud City, zbudowane około roku 400 BBY przez wizjonera Ecclessisa Figga.

Gracze odwiedzą pamiętne miejsca na czterech mapach zlokalizowanych w Mieście w Chmurach na Bespin. Będą przemierzać platformy, pomosty, niezapomniane białe wnętrza Pałacu Administratora i mroczne, industrialne korytarze komór zamrażania karbonitowego. Jedna z map to Laboratoria Bioniip, które gracze obeznani w uniwersum Star Wars rozpoznają jako miejsce produkcji komponentów cybernetycznych i bioimplantów.

Dodatek Bespin wprowadza do Star Wars Battlefront dwóch nowych bohaterów – barona administratora Lando Calrissiana i niszczycielskiego łowcę nagród Dengara. Lando, któremu głosu użycza legendarny Billy Dee Williams, to czarujący awanturnik dysponujący niezawodną nocną snajperską wersją pistoletu X-8 i cechą „Hazardzista”, dzięki której im więcej wrogów pokona, tym wyższą będzie mieć szansę na uzyskanie trafienia krytycznego blasterem. Dengar, w którego wcielił się niezwykle utalentowany Simon Pegg, dysponuje potężnym ciężkim blasterem DLT-19 i cechą „Krzepa”, dzięki której im więcej wrogów pokona, tym staje się bardziej odporny na obrażenia.

Prócz tego otrzymamy nowe bronie: granat porażający, pistolet X-8 (nocny snajperski) i karabinek EE-4. Do tego otrzymamy lornetkę zwiadowcy, cloud car, nowy tryb gry – Sabotaż i wiele więcej.