Bayonetta udostępniona na komputery PC z rozdzielczością 4K

0

Studio Platinum Games udostępniło na komputery osobiste grę Bayonetta. Tytuł ten jest znany posiadaczom konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3 i był dedykowany głównie na nie. Po ponad 7 latach studio zdecydowało się odświeżyć lekko produkcję i wydać ją na komputery PC. Gra oferuje płynne 60 klatek w rozdzielczości 4K oraz obsługę myszki i klawiatury.

Bayonetta to trzecioosobowa gra akcji, osadzona w realiach fantasy. Podczas zabawy wcielamy się zaś w postać tytułowej wiedźmy, która walczy z siłami Nieba. Postać walczy za pomocą pistoletów, katany i bicza. Posiada również zdolność spowalniania czasu tzw. “Witch Time”, która pomaga jej w walce. Gra posiada ciekawą fabułę oraz efektowny system walki.

Bohaterka to ostatnia ocalała ze pradawnego klanu wiedźm, strzegącego równowagi pomiędzy światłem, mrokiem i chaosem. Bayonetta – pogrzebana, aby chronić siebie i znany nam świat – zostaje odnaleziona i ożywiona po 500 latach, co wywołuje serię wydarzeń o katastrofalnych następstwach. Rzucona w sam środek walki, posiadając tylko jedną wskazówkę co do swojej przeszłości, Bayonetta musi poznać prawdę i walczyć o przyszłość świata. Podczas wyprawy będzie musiała się zmierzyć z niezliczonymi zastępami aniołów i potężnych przeciwników.