Studio DICE wprowadziło do gry Battlefield 1 oficjalne gry niestandardowe. Jest to sposób na wzbogacenie trybu wieloosobowego o kolejne, unikatowe wrażenia. Gry niestandardowe nie będą pochodzić wyłącznie od DICE. Będą je mogli tworzyć wszyscy wynajmujący w Battlefield 1 serwery – wystarczy, że zmodyfikują ich standardowe ustawienia. Dodatkowo studio będzie wyróżniało wybrane gry w menu gier niestandardowych.

Oficjalne gry niestandardowe pozwalają na zmodyfikowanie ustawień w taki sposób, aby stawiać przed graczami zupełnie nowe wyzwania. W jednej z gier niestandardowych – Mgła wojny, gracze będą mieli znacznie ograniczony zasięg widzenia, wyłączoną minimapę oraz imiona graczy wyświetlane nad ich głowami. W innych grach niestandardowych dostępne będą na przykład tylko wybrane klasy lub uzbrojenie.

Wśród modyfikowalnych ustawień znajdą się między innymi: liczba kuponów, obrażenia od pocisków, tryby, dostępne uzbrojenie i mapy. Gry niestandardowe, zarówno te oficjalne, jak i tworzone przez członków społeczności, znajdują się w menu gry online.