Asustor prezentuje ADM 2.7 – nowe funkcje NAS-a w oprogramowaniu

0

Firma Asustor udostępniła nową wersję systemu operacyjnego ADM 2.7. Celem nowej wersji oprogramowania jest zwiększenie ochrony danych, wydajności i elastyczności dostępu do sieci. Pojawiło się nowe jądro Linux 4.4.24. Ulepszono funkcję EZ Connect, która pozwala na łatwiejszą konfigurację przekierowania portów. Opcja ta powinna przypaść do gustu zwłaszcza technologicznym laikom i osobom, które sprawnie obsługują komputer, ale ich wiedza nie jest zbyt zaawansowana.

Asustor ADM 2.7

ADM 2.7 pozwala ustawić harmonogram działań, tak by aktualizacje były dokonywane wtedy, kiedy będzie to najbardziej wygodne dla użytkownika.

Asustor ADM 2.7

Kolejnym usprawnieniem jest opcja przyłączania folderów, jakimi posługują się klienci, do eksplorera plików ADM. Ułatwi to administratorom udostępnianie katalogów konkretnym użytkownikom. Poprawi to również bezpieczeństwo plików, by dane nie wpadły w niepowołane ręce.

Asustor ADM 2.7

Nowe oprogramowanie daje też możliwość, by sygnał przekazywany przez dostawcę mógł być rozprowadzany przez NAS-a. Powinno to ułatwić konfigurację routera osobom, które korzystają z zamkniętego układu w sieci.

Asustor ADM 2.7

ADM 2.7 to kilka warstw ochronnych:

  • Zapora sieciowa ADM Defender
  • Ochrona samego połączenia, automatycznego wylogowywania czy 2-stopniowego systemu weryfikacji
  • Aplikacja MyArchive i jej zdolność do tworzenia kopii zapasowej, gdy system jest wyłączony. Prócz tego dostępny jest algorytm szyfrujący AES 256-bitowy i program antywirusowy