Assassin’s Creed Odyssey i nowości w fabule oraz walce

0

Portal IGN przygotował krótki film z pięcioma najważniejszymi nowościami w grze Assassin’s Creed Odyssey. Ubisoft postanowił opowiedzieć nam historię dwójki bohaterów w czasach Wojen Peloponeskich. Historia została zatem cofnięta w czasie o całe 400 lat. Nasi bohaterowie pochodzą ze Sparty i są potomkami króla Leonidasa. Mówiąc o bohaterach mam na myśli Alexiosa i Kassandrę.

Nie będziemy mogli grać nimi równolegle, ale warto wybrać którą ścieżką będziemy chcieli podążyć.

Brak oznaczeń na mapie w trybie Eksploracji Świata

Będzie to zupełna nowość w grze.  Do tej pory wszystkie zadania i postacie, które je dawały były odpowiednio oznaczone. Tym razem to gracz będzie musiał samodzielnie wyszukać i zdobywać kolejne misje. Jest to duże udoskonalenie w stosunku do poprzednich części. Oczywiście, gracze będą mogli samodzielnie nakładać oznaczenia.

Udoskonalona walka

System walki uległ też kolejnym zmianom. Warto tutaj wspomnieć o:

  • Kopniakach w walce
  • Sterowania strzałami
  • Zabierania broni lub tarczy przeciwnikom

Grupowe walki

Jest to zupełna nowość w Assassin’s Creed Odyssey. Gracze będą mogli uczestniczyć w mniejszych potyczkach z dużą liczbą przeciwników. Ciekawe, czy dodadzą takie walki w grze wieloosobowej.

Bardziej RPGowa historia

Ubisoft postanowiło dodać więcej RPG w swojej grze. Oznacza to, że nasze wybory dialogowe i uczynki będą miały duże znaczenie w całej fabule. Dodatkowo nie będziemy związany cały czas z główną fabułą. Gracze będą mogli robić poboczne zadania i nie przejmować się całą resztą. Sam świat będzie stał także w pełni otworem do zwiedzania.

Wspinanie się wszędzie

Okazuje się, że deweloperzy postanowili dodać sztukę wspinania się na kolejne monumenty. Prócz budynków, dołożono jeszcze posągi.


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.