Podsumowanie

Po trzech tygodniach codziennego użytkowania oraz wielu testów, możemy śmiało stwierdzić, iż ZOTAC ZBOX ID45 Plus jest aktualnie jednym z najlepszych minikomputerów dla systemu Linux. Dzięki zastosowaniu karty graficznej nVidia GeForce GT 640, możemy bez problemów odtwarzać filmy w wysokiej rozdzielczości, a także zagrać w wiele gier, dostępnych na platformie Steam oraz Desura. Jeżeli chodzi o zastosowany procesor to jest to pewnego rodzaju kompromis, pomiędzy ceną, wydajnością, a poborem mocy. Dodanie tutaj Core i5 lub nawet Core i7, drastycznie nie podniosłoby ceny, a tylko ulepszyło tą jednostkę.

Osobiście, byśmy chcieli zobaczyć nowy model z odświeżonym procesorem Intel Haswell, kartą graficzną Maxwell i 8 GB pamięci RAM.

Zalety:

  • Kompaktowe rozmiary i świetny wygląd
  • Dobrze wykonana i wytrzymała obudowa
  • Bezproblemowe odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości
  • Mały pobór prądu
  • Łatwy montaż i wymiana podzespołów
  • Karta graficzna od nVidia

Wady:

  • Pod pełnym obciążeniem dość głośny system chłodzenia
  • Z niewiadomych przyczyn, nie działające najnowsze sterowniki nVidia

Z całą pewnością możemy polecić ten typ sprzętu, szczególnie że działa on bezproblemowo pod nowymi wersjami Ubuntu i Xubuntu.


1
2
3
4
Poprzedni artykułGigabyte F2A78M-D3H, F2A78M-HD2, F2A78M-DS2 – nowe płyty głównej na chipsecie AMD A78, z gniazdem FM2+
Następny artykułZalman Reserator 3 Max Dual – dwie niklowane chłodnice i wydajna pompa do chłodzenia procesora
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.