Wyniki testów

Całość testowana była pod Xubuntu 13.10, z jądrem Linux 3.11, X.Org Serverem 1.14.5 oraz sterownikami nVidia Linux Display Driver 319.60. System został w pełni zaktualizowany, zainstalowano podstawowe sterowniki, kodeki i oprogramowanie. Każdy z testów był przeprowadzany kilkukrotnie, aby potwierdzić prawdziwość wyników.

Na początek kilka testów syntetycznych. Nasz model ze względu na mniejsze taktowanie w procesorze przegrywa.

Pamięci RAM w obu modelach są takie same. W testach dysków model ZBOX ID45 wygrywa dość mocno, zarówno w odczycie, jak i zapisie.

W kodowaniu niestety duże znaczenie ma taktowanie procesora.

W szyfrowaniu OpenSSL nasza jednostka okazała się o wiele lepsza od modelu ZBOX ID83.


1
2
3
4
Poprzedni artykułGigabyte F2A78M-D3H, F2A78M-HD2, F2A78M-DS2 – nowe płyty głównej na chipsecie AMD A78, z gniazdem FM2+
Następny artykułZalman Reserator 3 Max Dual – dwie niklowane chłodnice i wydajna pompa do chłodzenia procesora
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.