Windows 10 zdominował rynek komputerów osobistych na całym świecie. Od momentu wydania, firma Microsoft minimum raz w roku wydaje dużą aktualizację, która przynosi nowe funkcje oraz usprawnienia.

Jeżeli mamy zakupiony system Windows 10 lub posiadamy do niego klucz, to możemy pobrać własnoręcznie obraz systemu na dysk, a następnie mamy dwie opcje do wyboru do instalacji: nagrać na płytę DVD lub na pamięć flash.

Skąd pobrać obraz systemu Windows 10?

Najłatwiej jest wejść na oficjalną stronę firmy Microsoft: Pobierz Windows 10, gdzie dostępna jest zawsze najnowsza wersja aktualizacji systemu Windows 10. Aby rozpocząć, przede wszystkim należy pamiętać o posiadaniu licencji. Oczywiście Microsoft zezwala na testowe zainstalowane systemu.

Windows 10 - pobranie ISO i instalacja

Na powyższym obrazku klikamy w Pobierz narzędzie i zapisujemy plik lokalnie na komputerze. Następnie przechodzimy do miejsca, gdzie się on pobrał i uruchamiamy.

W nowym oknie czekamy na załadowanie się licencji i ją akceptujemy. W kolejnej zakładce zaznaczamy Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera i klikamy Dalej. W następnym oknie mamy dwie opcje: możemy użyć zalecanych opcji dla tego komputera, lub wybrać własne. Klikamy Dalej.

Jak pobrać i nagrać obraz systemu Windows 10 na kartę SD lub pendrive? 3W kolejnym oknie wybieramy nośnik do użycia – my zaznaczyliśmy Plik ISO. Klikamy Dalej.

W ostatnim kroku wybieramy miejsce pobrania obrazu ISO na dysk i klikamy Dalej. Teraz aplikacja pobierze nam pliki lokalnie na nasz komputer.

Jak nagrać obraz ISO na pamięć flash?

Do zainstalowania systemu wybraliśmy aplikację: Rufus. Poniżej opiszemy, jak z niej skorzystać.

Rufus

Aplikację pobieramy z tej strony. Instalujemy ją na komputerze i uruchamiamy.

Windows 10 - Rufus - instalacja

Poszczególne kroki:

  1. Urządzenie – wybieramy pamięć flash, na której zainstalujemy system
  2. WYBIERZ – wybieramy obraz ISO z systemem
  3. Wybór bootowania – zaznaczamy wcześniej wybrany obraz (powinno automatycznie się wybrać podczas kroku 2)
  4. Opcje obrazu – wybieramy Standardowa instalacja Windowsa
  5. Schemat partycjonowania – wybieramy GPT
  6. Nazwa woluminu – wpisujemy naszą własną nazwę
  7. System plików – wybieramy NTFS

Pozostałe opcje zostawiamy tak, jak na widać na obrazku wyrzej. Klikamy Start. Odczekujemy, aż aplikacja skończy kopiowanie plików i mamy gotowy pendrive z system Windows 10.


Poprzedni artykułSilverStone LD03-AF – nowa wersja obudowy z lepszym przewiewem
Następny artykułbullet girl zagra w nowej organizacji
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments