W dniach 21 – 23 października 2016 roku miały miejsce targi Poznań Game Arena 2016. Jedenasta edycja największego wydarzenia z branży gier i rozrywki przyciągnęła 71 328 osób. Organizatorzy przyznali łącznie 800 akredytacji dziennikarzom i twórcom internetowym. Na miejscu można było odwiedzić 150 wystawców, rozmieszczonych w 8 pawilonach. Na graczy czekało 800 stanowisk do gry, przez cały okres trwania targów.

Redakcja PcMod.pl miała okazję być na targach Poznań Game Arena 2016 i w ciągu najbliższych dni będziemy umieszczać relacje. Serdecznie zapraszamy do czytania oraz komentowania.

Roccat

Podczas targów Roccat zaprezentował dwie najnowsze klawiatury – Skeltr i Sova. Był to pierwszy w Polsce otwarty pokaz najnowszego sprzętu firmy.


Sova to przenośny zestaw złożony z klawiatury z wbudowaną podkładką. Komplet został stworzony z myślą o grze na PC i jednoczesnym wygodnym siedzeniu na kanapie przed dużym ekranem telewizora. Dzięki Skeltr gracz w trakcie rozgrywki może obsłużyć dwa sprzęty jednocześnie – komputer i urządzenie mobilne sparowane z klawiaturą – bez konieczności przerywania gry i odrywania dłoni od klawiszy.

Poznań Game Arena 2016 - Roccat

Prócz tego cały czas miały miejsce turnieje z nagrodami w League of Legends, Counter Strike: Global Offensive oraz War Thunder. Stoisko odwiedzili także najpopularniejsi polscy youtuberzy.

Poznań Game Arena 2016 - Roccat

Za zdjęciami dziękujemy firmie Roccat.

Asus

Stoisko Asusa było ogromne. Znajdowały się na nim dwa stanowiska po kilka komputerów, na których można było sobie pograć. Do tego sporo turniejów.

W szklanych gablotach znajdowało się troszkę sprzętu. Znaleźliśmy dwa małe komputerki.

Poznań Game Arena 2016 - Asus

Asus organizował również liczne konkursy, np. podnoszenie wysoko nóg.

SilentiumPC

Firma była na stoisku Hard-Pc.pl. Udało nam się posiedzieć na jej wygodnych fotelach.

Poznań Game Arena 2016 - SilentiumPC

Do tego znaleźliśmy jeden z naszych wymarzonych zasilaczy do obudowy mini-ITX: SilentiumPC Enduro 2 550 W. Znajduje się on w naszej bazie sprzętu.

Zotac

Firma niestety w tym roku nie zawiatała w zbyt licznym gronie. Znaleźliśmy tylko jeden ich komputer: EN970 na stoisku Chipa. Aczkolwiek mieliśmy okazję po raz kolejny spotkać się z ekipą Zotaca 🙂

Steelseries

Na stoisku można było pograć na sprzęcie firmy. Do tego często były organizowane zdjęcia z cosplayami oraz hostesami 🙂

Poznań Game Arena 2016 - SteelSeries

Za zdjęcie dziękujemy firmie SteelSeries.


Poprzedni artykułDishonored 2 Live Action Trailer, czyli zwiastun z prawdziwymi aktorami
Następny artykułCooler Master zaprezentował słuchawki MasterPulse Pro
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.