Na łamach naszego portalu opisywaliśmy szczegółowo wrażenia towarzyszące nam podczas wszystkich trzech dni targów Poznań Game Arena 2016. Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji tej imprezy z pewnością była strefa gier niezależnych, w której prezentowały się przeróżne studia tworzące gry na o wiele mniejszą skalę i ze znacznie niższym budżetem. Ponieważ strefa indie była w tym roku ogromna i każdy ma inne gusta dotyczące ulubionych rodzajów gier, chcieliśmy przedstawić zaledwie kilku naszych faworytów, których gry przekonały nas w największym stopniu.

Badass Hero – Awesome Games Studio

Krakowskie studio Awesome Games Studio podobnie jak rok temu pokazało swoje najnowsze dzieło, którym jest dynamiczna platformówka o nietypowej nazwie Badass Hero.

Wcielamy się w niej w tytułowego niecenzuralnie utalentowanego bohatera, który uzbrojony w karabiny i granaty będzie musiał przebić się przez hordy przeciwników umiejscowionych w ogromnym, generowanym losowo świecie. Od czasu ostatniej edycji targów, gra rozwinęła się w znacznym stopniu i jest bardzo bliska wydania.
Badass Hero - Boss

Badass Hero - Dżungla

60 Seconds! – Robot Gentleman

Kolejnym tytułem godnym szczególnej uwagi była gra 60 Seconds! stworzona przez studio Robot Gentleman z Poznania.

Jest to nietypowe połączenie survivalu z mocnym akcentem gier tekstowych, w której zadaniem gracza jest zebranie odpowiedniej ilości zapasów w ciągu tytułowej minuty po czym przetrwanie w schronie w obliczu konfliktu atomowego. Na stoisku mieliśmy przyjemność wypróbować samouczek oraz porozmawiać z twórcami na temat ich przyszłych planów. Recenzja gry pojawi się na łamach naszego portalu już wkrótce.
60 seconds - dylemat

60 seconds - przed wybuchem

Selma and the Wisp – Toucan Studio

Swego rodzaju majstersztyk tworzenia gier głębokich i jednocześnie mocno wciągających stworzyło niewielkie studio Toucan Studio. Ich najnowszy tytuł Selma and the Wisp uzyskał nie tylko nasz podziw, lecz również tytuł Najlepszej Gry Niezależnej tegorocznych targów. W grze wcielamy się w postać błędnego ognika, którego celem jest przeprowadzenie niewidomej dziewczynki z punktu a do b w tajemniczej i mrocznej krainie snów.

Dwarf Heroes: One Wave to Grave – Moonwolf Studio

Kooperatywny tower-defence o tytule Dwarf Heroes autorstwa studia Moonwolf Studio było kolejnym pozytywnym zaskoczeniem targów. W grze wcielamy się w jednego z trzech krasnoludów i naszym celem jest odeprzeć nadchodzące fale brutalnych orków. Dwarf Heroes ma w zamierzeniu być tytułem stawiającym na kooperację graczy, przez co każda wybrana postać posiada inne umiejętności oraz wymaga innego stylu grania.
Dwarf Heroes - Inwentarz

Dwarf Fortress - Pułapki

Edengrad – Huckleberry Games

Strefę indie zdominowało w tym roku ogromne stanowisko gry Edengrad autorstwa poznańskiego studia Huckleberry Games. Ogromne stoisko zawierające strefę chill oraz mnóstwo stanowisk do przetestowania tytułu było doskonałym synonimem rozwoju całej gry na przestrzeni ostatnich trzech lat. Od prostej gry typu sandbox opartej na Unity, z Edengradu wyrosło bardzo rozbudowane MMO zdolne do konkurencji z największymi przedstawicielami tego gatunku.

Tanks of Freedom – p1x

Trzyosobowe studio p1x znane jest głównie z tworzenia gier jam’owych oraz publikowania wszystkich swoich tytułów na licencji open source. Na ich stoisku oferowano możliwość zagrania we wszystkie ich gry na czele z Tanks of Freedom, przedstawicielem gatunku TBS z grafiką stylizowaną na retro. Przy okazji drugiego dnia targów na stoisku została zorganizowana loteria, w której zainteresowani mieli możliwość wygrania prawdziwej… wojskowej paczki żywnościowej.
Tanks of Freedom

Oczywiście gier niezależnych na całym pawilonie było o wiele więcej, jednak trudno byłoby opisać je wszystkie w jednym artykule. To jest zaledwie kilka przykładów naszych faworytów, jednak należy pamiętać, że każda osoba, która tworzy własne gry zasługuje na podziw.

Taern: Broken Ranks – Whitemoon

Jeżeli chodzi o gry przeglądarkę, to nie mogliśmy nie odwiedzić stoiska firmy Whitemoon. Na nim to była możliwość zagrania w nadchodzącą nową wersję Taern o nazwie Broken Ranks.

Studio przygotowało kilka stanowisk komputerowych, gdzie gracze mogli zapoznać się z aktualnym stanem prac. Dodatkowo zorganizowano kilka konkursów w trakcie trwania targów. Atmosfera na stoisku panowała iście wojownicza.

Warto zapoznać się z wpisem na blogu twórców: Obecny stan Taern Broken Ranks i PGA – Obecnie pracujemy nad… Odc. 111.


Poprzedni artykułMSI wprowadza GeForce GTX 1050 Ti 4G i GTX 1050 Ti 4GB OC
Następny artykułPatch 7.1: Return to Karazhan – nowy dodatek do World of Warcraft