DJ jako wojownik o lepsze jutro – krótko o historii Lúcio z Overwatcha

0
152
luciohistoria e1533809196253
luciohistoria e1533809196253

W ramach przygotowań do Letnich Igrzysk Overwatch postanowiłam przybliżyć Wam, Drodzy Czytelnicy krótką historię bohatera eventowej mini-gry. Mowa o nikim innym jak Lúcia Correia dos Santosa, znanym powszechnie jako Lúcio.

Muzyk dorastał w jednej z brazylijskich faweli, która została mocno dotknięta przez konflikt zbrojny, nazwany Kryzysem Omnicznym. Młody Lúcio szukał sposobu na podniesienie na duchu społeczeństwa, które było zajęte odbudową kraju. Skuteczna okazała się muzyka, która posiadała leczniczą i jednocząca moc. To ona sprawiła, że Brazylijczycy zapominali o problemach i cieszyli się chwilą, która trwała. DJ grał na ulicach oraz blokowiskach, a później także w serii kultowych undergroundowych koncertów.

DJ jako wojownik o lepsze jutro – krótko o historii Lúcio z Overwatcha 1

Minęło sporo czasu od Kryzysu Omnicznego, kiedy społeczność, w której wychował się bohater natrafiła na kolejny problem. Międzynarodowa Korporacja Vishkar zapewniła sobie kontrakt na przebudowę głównych arterii miejskich. Lúcio i jego sąsiadom powiedziano, że nowe drogi poprawią ich poziom życia. Skończyło się jednak tylko na obietnicach. Stopniowo korporacja zaczęła narzucać mieszkańcom coraz to nowsze ograniczenia, tłumacząc to budową praworządnego społeczeństwa. Wprowadzono godzinę policyjną i zaczęto ścigać wszystkie zachowania, które korporacja jednostronnie uznała za bezprawne, zaś zwykłych ludzi sprowadzono do roli taniej siły roboczej.

DJ jako wojownik o lepsze jutro – krótko o historii Lúcio z Overwatcha 2

Lúcio nie mógł się z tym pogodzić, przez co wykradł technologię dźwiękową używaną prze złowrogą korporacje i zmienił jej broń przeciw wspólnemu wrogowi. Dzięki jego pomocy wybuchł bunt, podczas którego mieszkańcy wypchnęli ze swoich ulic pracowników Korporacja Vishkar a utwory Lúcia stały hitami nie tylko w Brazylii, ale także na całych świecie. Sam muzyk stał się symbolem dobrej zmiany.

DJ jako wojownik o lepsze jutro – krótko o historii Lúcio z Overwatcha 3

A Wy, Drodzy Czytelnicy, będziecie mogli poznać Lúcio z bliższej strony już teraz, pobierając najnowszą aktualizację do Overwatcha i próbując swoich sił w evencie Futbolúcio. Gra dostępna jest już teraz do pobrania z aplikacji Battle.Net. Do zobaczenia na boisku!


Poprzedni artykułGigabyte aktualizuje UEFI w płytach głównych z chipsetami Intel serii 300
Następny artykułADATA SU800 2TB – nowe dyski SSD w ofercie firmy ADATA