W nasze ręce trafił sprzęt marki Hama, a dokładniej Hama Power Pack Joy 20000 mAh. Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. W przystępnej cenie otrzymujemy pojemny akumulator energetyczny, który powinien starczyć na kilkukrotne załadowanie smartfona, czy innego urządzenia.

Producent zapakował całość w czerwone, kartonowe pudełko. W środku znajdziemy tylko jeden krótki kabelek USB – microUSB. Niestety, ale zabrakło również kabla USB Typu C, który powoli staje się standardem w wielu urządzeniach. Do tego dochodzi jeszcze instrukcja obsługi i nic poza tym.

Hama Power Pack Joy 20000 mAh

Hama Power Pack Joy 20000 mAh wykonano z dobrej jakości materiałów. Obudowa jest sztywna i pewna w uchwycie. Pokryto ją antypoślizgową gumą, która jest przyjemna w dotyku. Na całej powierzchni dodano niewielkie wyżłobienia. Wymiary obudowy wynoszą 16 x 8.1 x 2.3 cm.

Nasz akumulator wyposażono w dwa gniazda USB 2.0 o napięciu 5V i natężeniu 2.1 mA. Dzięki temu wiele urządzeń pobierze tyle energii ile potrzebuje, aby jak najszybciej się naładować. Obecna jest również funkcja automatycznego wykrywania natężenia, dla maksymalnie szybkiego ładowania.

Producent nie podaje, jaki jest czas ładowania akumulatora. U nas na jednoamperowej ładowarce trwało to powyżej 10 godzin. Dlatego najlepiej jest to robić wieczorem i w nocy, kiedy nie korzystamy z urządzenia.

Hama Power Pack Joy 20000 mAh

Akumulator Hama Power Pack Joy 20000 mAh posiada 4 diody, informujące o stanie naładowania. Każda z nich zapalona oznacza 25% pojemności, czyli 5000 mAh. Stan naładowania możemy sprawdzić niewielkim przyciskiem pomiędzy portami USB.

Hama Power Pack Joy 20000 mAh

Nasze testy zawierały ładowanie smartfona o pojemności akumulatora 2070 mAh przy 35 – 40% naładowaniu. Według wyliczeń powinniśmy być w stanie zrobić to około 14 razu. Faktycznie udało się nam to 12 razy. A to dlatego, że prócz smartfona podładowaliśmy jeszcze myszkę bezprzewodową z akumulatorem 500 mAh. Warto dodać, że przy minimalnym naładowaniu akumulator zwalnia tempo dostarczania energii do urządzenia.

Hama Power Pack Joy 20000 mAh

Podsumowując, jak za cenę 119 złotych dostajemy dobry sprzęt, a przede wszystkim bardzo wydajny. Do tego pozwala on na ładowanie dwóch urządzeń na raz przy maksymalnej wydajności złącza. Ładowanie telefonu jest bardzo szybkie. To samo tyczy się reszty urządzeń. Jest to dobry zamiennik ładowarki, ponieważ możemy wtedy nasze urządzenie trzymać przy nas, a nie tam gdzie jest akurat gniazdko z prądem.

Zalety:

  • Dobrej jakości obudowa
  • Gumowana powierzchnia
  • Dwa porty USB
  • Wskaźnik naładowania
  • Pojemny akumulator

Wady:

  • Obudowa zbiera odciski palców
  • Waga całości
  • Kiepski kabelek USB

Możemy go polecić osobom, które szukają pojemnego, a zarazem dobrze wykonanego akumulatora zapasowego.


Poprzedni artykułFar Cry 5 – uratuj mieszkańców przed złowrogą sektą religijną
Następny artykułHIRO wprowadza laptopy gamingowe HIRO850, 857, 957 i 870
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments