Kaliski Klub Fantastyki Arkham zaprasza serdecznie wszystkich miłośników fantastyki na konwent Arkhamer 2016. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-29 maja 2016 roku w Kaliszu. Jako miejsce kolejny raz wybrano Zespół Szkół nr 10 w Kaliszu, ul. Podmiejska 9a. Rok temu impreza przyciągnęła ponad 400 osób i sprawiła, że Kalisz pojawił się na konwentowej mapie Polski. W tym roku naszym motywem przewodnim są realia Warhammera, ale organizatorzy nie ograniczają się tylko do tego.

Co uczestnicy będą mogli zobaczyć, podczas 3 dni:

  • Gości literackich i komiksowych
  • Setki godzin prelekcji
  • Kilka bloków tematycznych: blok popkultoralno-fantastyczny (pełen treści czerpanych z filmów i seriali), blok literacko-komiksowy (poświęcony twórczości pisanej i rysowanej), blok RPG (dla miłośników gier fabularnych i ich światów), blok larpowy (dla chętnych do sprawdzenia się w tej bliskiej teatrowi zabawie), blok mangi i anime (przeznaczony dla fanów kultury wschodu i jej wytworów), blok warsztatowy (aktywnie angażujący w tworzenie własnych dzieł), blok konkursowy (dla chętnych sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności), blok gier bitewnych (gdzie będzie można sprawdzić, jakim jest się strategiem) oraz blok gier planszowych (gdzie będzie można grać i bawić się przez cały czas).
  • Kilkanaście konkursów
  • Bóstwa i wierzenia mrocznego warhammerowego świata fantasy
  • Games room
  • Cosplay

Koszt wejściówki na konwent został ustalony na 35 zł (pełen karnet, umożliwiający przebywanie na imprezie przez cały czas jej trwania i nocowanie w salach wspólnych). Dla osób chcących uczestniczyć tylko w dziennej części imprezy przygotowano wejściówki jednodniowe – piątek za 10 zł, sobota za 20 zł. Wstęp na Arkhamer w niedziele jest natomiast darmowy!

Organizatorzy Arkhamer 2016 uruchomili możliwość wcześniejszej akredytacji, a ten kto się skusi na kupno, otrzyma specjalny zestaw zestaw akredytacyjny z niespodzianką. Obecnie trwa także zbieranie osób chętnych na prelekcje, które otrzymają pełny zwrot akredytacji. Wszyscy chętni mają czas do końca kwietnia.