AOC AG271QX – pierwszy monitor z serii AGON

0

Firma AOC przedstawiła wszystkim monitor AOC AG271QX, należący do serii AGON. Pierwszy przedstawiciel nowej serii monitorów gamingowych charakteryzować się będzie odświeżaniem obrazu na poziomie 144 Hz lub wyższym, regulacją wysokości, wbudowanymi głośnikami, hubem USB 3.0, bardzo krótkim czasem reakcji (od 1 milisekundy), oraz technologią FlickerFree, która redukuje zmęczenie oczu.

AOC AG271QX

AOC AG271QX posiadać ma ekran o przekątne 27 cali i rozdzielczości QHD (2560×1440 px). Gracze docenią funkcję Shadow Control, która odpowiada za optymalne dopasowanie kontrastu w zbyt ciemnych lub zbyt jasnych lokacjach w grach. Z kolei tryb Low Input Lag umożliwia ominięcie przetwarzania końcowego przez elektronikę monitora i uzyskanie możliwie niskiego opóźnienia wydarzeń na ekranie, względem poczynań użytkownika i jego rywali.

AOC AG271QX

Do monitora został stworzony pilot QuickSwitch Controller, który pozwala na szybką zmianę ustawień. Po prawej stronie panelu umieszczono składany uchwyt do zawieszenia zestawu słuchawkowego.

Podstawa wyświetlacza dysponuje obrotem oraz regulacją pochylenia i wysokości ekranu. Sugerowana cena monitora AOC AG271QX wynosi 2579 zł brutto. Do sprzedaży trafi on w czerwcu br. Wszystkie modele monitorów AOC podlegają 3-letniej gwarancji producenta.