Podczas konferencji E3 reżyser gry – Jonathan Warner z BioWare opowiedział kilka szczegółów o nadchodzącej grze Anthem. Tytuł będzie posiadał bardzo duży otwarty świat dla graczy. Duża baza, którą można było zobaczyć na filmie pokazowym to Fort Tarsus. Jest to miejsce, gdzie gracze będą mogli naprawiać i udoskonalać swoje kombinezony bojowe. Dodatkowo w tym miejscu będzie można brać zadania.

Gra będzie pozwalała na jednoosobową zabawę, ale również ze znajomymi. Jonathan Warner powiedział, że całą kampanię będzie można przejść samodzielnie, co powinno doświadczyć naprawdę niesamowitych wrażeń.

Gracze będą spotykali przeróżnych wróg, jak wielkie potwory, kreatury, czy ludzi w egzoszkieletach. Świat jest bardzo brutalny, a ludzkość stoi na najniższym szczeblu łańcucha pokarmowego. Kombinezony Javelin to jedyny sposób na przeżycie w tym środowisku.

Walka będzie bardzo zróżnicowana. Kombinezony będą pozwalały na noszenie różnych broni, ale także dodatkowo doposażenie. Warto zauważyć, że bez problemów będzie się można przemieszczać latając przy użyciu małych plecaków odrzutowych na plecach.

Na koniec warto wspomnieć, że Anthem jest tworzona na silniku Frostbite. Gra ma się ukazać pod koniec 2018 roku. BioWare po wydaniu tytułu będzie go rozszerzał o dodatkową zawartość.