World Esports Association oraz ESL zapowiedziały, że transmisje z ESL Pro League w językach angielskim i portugalskim, od początku 7. sezonu będą dostępne wyłącznie na Facebooku. Współpraca ta potrwa do końca 2019 roku. W tym czasie odbędą się 4 edycje rozgrywek ESL Pro League. Podobnie będzie z rozgrywkami DOTA 2 i CS:GO rozgrywanymi pod szyldem ESL One. Pierwszym transmitowanym w ten sposób turniejem będzie ESL One Genting 2018, którego początek zaplanowano na 23 stycznia.

Ponadto ESL będzie odpowiedzialny za produkcję cotygodniowego programu dotyczącego wydarzeń związanych z grą Dota 2, który dostępny będzie za pośrednictwem Facebook Watch.

Wprowadzone transmisje pozwolą użytkownikom nie tylko na oglądanie w jakości 1080p/60fps, ale także w trybie wirtualnej rzeczywistości.

ESL będzie również wykorzystywać inną istotną funkcję Facebooka – cross-posting. Dzięki niej drużyny i zawodnicy będą mogli z łatwością podzielić się ze swoimi fanami transmisją z meczu, a firmie ESL da to szansę na dotarcie do nowych odbiorców. Strony zespołów i graczy będą dystrybuowały wideo w ten sposób aby sprawdzić jaką popularnością cieszą się publikacje tego typu.