AMD wprowadza do sprzedaży kartę Radeon RX 470

0

Firma AMD przedstawia wszystkim kartę graficzną Radeon RX 470. Jest to już drugi model z nowej architektury Polaris i ma być skierowany dla mniej zamożnych graczy. Nowy Radeon ma pozwolić na rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości w obecnie znanych tytułach, a także w grach eSportowych. Rdzeń karty został wykonany 14-nanometrowym procesie technologicznym FinFET, a także zastosowano tutaj architekturę Graphics Core Next (GCN) 4 generacji.

AMD Radeon RX 470

AMD Radeon RX 470 posiada 32 jednostki obliczeniowe, co daje nam 2048 procesorów strumieniowych. Do tego dochodzi 128 jednostek teksturujących i 32 jednostki renderujące. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 926 MHz, a w trybie turbo wzrasta do 1,2 GHz.

AMD Radeon RX 470

Do tego dochodzi nam 4 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 6.6 GHz na 256 bitowej szynie danych. TDP karty zostało ustalone na 120 W. Na śledziu znajdziemy: DisplayPort 1.4 oraz HDMI 2.0. Wreszcie pozbyto się przestarzałego złącza DVI, które w 2016 roku to już lekka przesada.

amd-radeon-rx-470-3

Moc obliczeniowa karty wynosi 4.9 Teraflopsa, ze wspieranych technologii warto wymienić: Vulkan, OpenGL 4.5, DirectX 12, FreeSync, HDR, AMD XConnect. Karta trafiła już do sklepów, zarówno w wersjach referencyjnych, jak i niereferencyjnych. Czekamy oczywiście na modele mini-ITX.

AMD Radeon RX 470

Radeon™ RX 470 to nowy rozdział w historii Rebelii Radeona, ponieważ dzięki tej karcie możliwa jest olśniewająca rozgrywka w wysokiej rozdzielczości, a przy tym oferuje ona szereg przyszłościowych technologii w znakomitej cenie. Zdefiniowaliśmy całą linię produktową Radeon RX w oparciu o liczne opinie i głosy graczy oraz entuzjastów używających naszych technologii. Oni mówili, a my słuchaliśmy. Radeon RX 470 to karta graficzna klasy premium z wieloma istotnymi funkcjami, która będzie kusić wielu ludzi na całym świecie.

– powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w firmie AMD.