AMD wprowadza kartę Radeon Pro Duo razem z LiquidVR

0

Firma AMD wprowadziła na rynek zestaw karty graficznej Radeon Pro Duo wraz z pakietem narzędzi programistycznych LiquidVR. Jest to pierwsza na świecie platforma do korzystania zarówno z wirtualnej rzeczywistości jak i tworzenia dla niej treści. Karta to także pierwszy produkt z grupy AMD VR Ready Creator i co ważne platforma wybrana do inicjatywy VR First firmy Crytek. Program ten ma na celu kształcenie nowych talentów na polu rozwoju ekosystemu wirtualnej rzeczywistości poprzez zapewnianie odpowiednich rozwiązań laboratoriom VR w szkołach i uniwersytetach na całym świecie.

AMD Radeon Pro Duo

Karta AMD Radeon Pro Duo posiada 8192 procesorów strumieniowych, 512 jednostek teksturujących i 128 jednostek ROP. Całość wspomagana jest przez 8 GB szybkiej pamięci HBM. Kartę wyposażono w układ chłodzenia cieczą stworzony przez firmę Cooler Master – zawiera on zewnętrzną chłodnicę 120 x 120 mm. Dzięki 16 TeraFlopsom mocy obliczeniowej jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza dla deweloperów wirtualnej rzeczywistości, ponieważ teraz mogą oni przygotowywać swoje treści w rekordowo krótkim czasie.

AMD Radeon Pro Duo

Celem firmy AMD przygotowującej ten zestaw było rozwiązanie najważniejszych problemów, z jakimi mierzą się deweloperzy, co zostało osiągnięte dzięki bliskiej współpracy z twórcami oraz użyciu technologii AMD LiquidVR minimalizującej opóźnienia i maksymalizującej przepustowość potoku renderującego.

Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo jest dostępna do kupienia na całym świecie począwszy od dziś. Oferują ją producenci kart oraz integratorzy systemów. Przewidywana cena sugerowana (SEP) wynosi 1499 USD. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: amd.com/radeonproduo.