Firma AMD przedstawia wszystkim kartę graficzną Radeon RX 460. Jest to już drugi model z nowej architektury Polaris i ma być skierowany dla mniej zamożnych graczy. Nowy Radeon ma pozwolić na rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości w obecnie znanych tytułach, a także w grach eSportowych. Rdzeń karty o nazwie Baffin XT został wykonany 14-nanometrowym procesie technologicznym FinFET, a także zastosowano tutaj architekturę Graphics Core Next (GCN) 4 generacji.

AMD Radeon RX 460 posiada 14 jednostek obliczeniowych, co daje nam 896 procesorów strumieniowych. Do tego dochodzi 56 jednostek teksturujących i 16 jednostek renderujących. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 1090 MHz, a w trybie turbo wzrasta do 1,2 GHz.

AMD Radeon RX 460

Karta ma występować w wersjach z 2 i 4 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7 GHz na 128 bitowej szynie danych. TDP karty zostało ustalone na 75 W. Na śledziu znajdziemy: DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 oraz DVI.

AMD Radeon RX 460

Moc obliczeniowa karty wynosi 2.5 Teraflopsa, ze wspieranych technologii warto wymienić: Vulkan, OpenGL 4.5, DirectX 12, FreeSync, HDR, AMD XConnect. Karta trafiła już do sklepów, zarówno w wersjach referencyjnych, jak i niereferencyjnych. Czekamy oczywiście na dużo modeli mini-ITX.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments